ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Talk to the Hand 
 
 wax on – wax off   
 
מערכת חיים ברשת

מהנדס אמריקאי פיתח כפפה שתתרגם שפת סימנים לשפה מדוברת. התנגדות מפתיעה לכפפה קמה דווקא מצד חירשים-אילמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כפפה אלקטרונית שתוכל לתרגם את תנועות שפת הסימנים למילים מדוברות או לטקסט, המיועדת לעזור לחירשים לתקשר טוב יותר עם העולם השומע, נמצאת בפיתוח מתקדם בימים אלו. דיווח של הוושינגטון-פוסט.

החוקר רוג'ר הרננדז-רבולר מאוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון הדגים את פעולת הכפפה, המתרגמת את תנועות הידיים למילים ולאותיות. הכפפה של הרננדז אינה לבד. גם הצבא האמריקאי בודק טכנולוגיה דומה כדי לסייע לחיילים בשדה הקרב. אולם הרננדז טוען כי הכפפה שלו מתקדמת יותר מאחרות כיוון שהיא מתרגמת למילים מדוברות ומשפטים קצרים חלק מתנועות הידיים היותר מורכבות של שפת הסימנים.

הרננדז, שאינו חירש, אמר כי מה שעומד מאחורי הפיתוח הוא רצונו לסייע לחייהם של אנשים אחרים. "אני רוצה להפיק משהו שאנשים חירשים יוכלו להעזר בו בחיי היומיום".

הכפפה היא בעצם מחשב לביש המצוייד במעגלים אלקטרונים זעירים. רגשים בכפפה עובדים עם בקר זעיר המחובר לידו של לובש הכפפה, וממפים את תנועת היד והאצבעות. המידע נקרא ע"י המחשב ומוסב לכדי מילים המושמעות מרמקול או נקראות ממסך מחשב.

אולם הרעיון של להפוך את שפת הסימנים לשפה מדוברת מקומם קבוצות מסוימות בקהילת החירשים-אילמים, אשר רואים בשפת הסימנים האמריקאית (ASL) – הבאה לידי שימוש בארה"ב ובקנדה – כחלק מהתרבות הייחודית שלהם.

"חלק מאיתנו מרגישים שלהיות חירש אינו מגבלה", אמר אנדי לאנג', נשיא האגודה האמריקאית הלאומית לחירשים. "זו רק דרך חיים אחרת, וחירשים לא צריכים להעזר בעזרים מלאכותיים כדי להתגבר על אובדן השמיעה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by