ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הפורומים, גיליון 21 

חדשות הפורומים, גיליון 21

 
 
מיכל יפה

והשבוע - עולם הפורומים כמרקחה: החבר'ה באקטואליה שוב מקדימים את אמצעי התקשורת (האם זה טוב? לא בטוח), סלט בפורום אוכל ביואל, הודעות למכורים בלבד ומחיקת הודעות מסתורית. הישארו עמנו גם אחרי הפרסומות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

צנזורה בעידן האינטרנט: פרק 1452

בית בדרום לבנון לאחר הפצצה של צה``ל (רויטרס)
 בית בדרום לבנון לאחר הפצצה של צה``ל (רויטרס)   
בצהרי יום שני נהרגו שלשה חיילי צה"ל בלבנון. את הידיעה ניתן היה לקרוא בסוכנויות הידיעות הזרות ובסי.אן.אן מעט אחרי התקרית. גם בפורומי האקטואליה של נענע, IOL ו-וואלה! נרשמו הודעות המודיעות על כך שנהרגו חיילים.

בכלי התקשורת נהוג שלא מפרסמים ידיעות על הרוגים בטרם נמסרת הודעה למשפחות, וזה למרות שהמידע זמין לכל דורש. למרות שאין חוק מפורש האוסר על פרסום הידיעה, בנענע מצאו לנכון למחוק את ההודעות שהתייחסו לנושא, ובמקומן נרשמה הודעה המבקשת מהגולשים שלא להשאיר הודעות כאלה. ב-IOL ובוואלה! ההודעות לא נמחקו אך בשני המקרים ההודעה שמספרת על הרוגים קיבלה תגובות מגנות על עצם פרסומה.

מדיניות IOL, כפי שנמסרה על ידי קארין לוי, מנהלת הקהילות, היא לא למחוק הודעות כאלה: "הפתרון הקל ביותר הוא למחוק. ככה מתנערים מאחריות (ש-IOL מודעת לה). אבל האינטרנט, נגישות ומהירות המידע העובר בו, וגם אמינותו, משנים את ההתייחסות למידע כזה. זהו תהליך שמנהלי קהילות צריכים להתחשב בו, עם השמירה על כך שתוכנן של ההודעות יהיה בהתאם לחוק כמובן".

מהנהלת הפורומים של וואלה! לא התקבלה תגובה.
 

זר לא יבין זאת

משתתפי הפורומים הקבועים מכירים את זה: לפעמים יש שרשרת הודעות (ת`רד) מאוד מוצלחת ומצחיקה, אבל כשמנסים להסביר מה כל-כך מצחיק שם למישהו מבחוץ, או אפילו לשלוח לינק להודעה אחת מתוך השרשרת, ההודעה מוצאת מהקשרה ואותו מישהו מסתכל עליכם במבט לא מבין במקרה הטוב או במבט מרחם במקרה הרע.

שתי דוגמאות לת`רדים כאלה היו השבוע בפורומים, וכדי להבין אותן במלואן, תצטרכו לקרוא את הכל: הראשונה, בפורום מוסיקה בנענע, שם דנו ארוכות בכל המוסיקאים שלהם נכות כלשהי.

השניה היתה בפורום טריוויאלי באורט, שם דנו בסוגיה איך יודעים שמכורים יותר מדי לפורום.
 
 

השין גימל שוב אשם?

האם הש.ג. שוב אשם? (רויטרס)
 האם הש.ג. שוב אשם? (רויטרס)   
פתגם ידוע אומר שכשהתותחים רועמים, המוזות שותקות, והתותחים בפורום `מהמגירה לדיסק` ב-IOL רעמו ועוד איך. הכל החל לפני זמן מה, כשהודעות החלו להימחק באופן מסתורי וחמור מכך, לחלק מההודעות נוסף טקסט שלא היה שם במקור ושם כותב ההודעה שונה.

מכיוון שבשביל לערוך או למחוק הודעות נדרשת הרשאה שאין לכל משתמש, החשד נפל מייד על מנהלת הפורום, המכונה שין גימל, אך היא מצדה טענה שהמחיקות נעשו על-ידי מישהו שהצליח לפרוץ את מערך ניהול הפורומים של .IOL

חלק מחברי הפורום הקבועים לא ממש האמינו לגירסה הנ"ל ובחרו להאשים את השין גימל ולקרוא להדחתו (או הדחתה במקרה הזה).
 

תראו מה זה קומפוט

המזל הרע שפוקד את IOL מאז המעבר לפורמט הקהילות לא נגמר. מבחינה טכנית הכל אמנם כבר עובד כשורה, אבל מבחינה חברתית הקהילות החזקות מוכיחות שוב כי יש להן קיום עצמאי וחבריהן לא יסבלו תכתיבים מלמעלה, כשאלה לא מוסכמים על חברי הקהילה. הכל התחיל ביום חמישי האחרון. בהודעה לקונית משהו של הנהלת הקהילות פורסם כי "הנהלת IOL שמחה לברך את בועז צאירי, מנהל קהילת אוכל החדש ומסעדן, ומאחלת לו הצלחה בניהול הקהילה. תודה רבה לאסתי ולשרי על תרומתן לקהילה".

חברי הקהילה, שהעדיפו את המנהלת הקודמת, קיבלו בעין מאוד לא יפה את המנהל החדש, ואף טרחו ליידע את הנהלת IOL מה הם חושבים על חילופי ההנהלה.
 

קצרים

בועז גור לביא. כך חולפת תהילת עולם
 בועז גור לביא. כך חולפת תהילת עולם   
והפעם הקצרים שלנו בסימן נשים ותלונות (ולא שיש קשר בין השניים):

בפורום הצרכנות של נטקינג התלוננה מישהי למה הדיילות בחנויות הקוסמטיקה מחביאות את הדוגמיות ולא מחלקות אותן.

בפורום זוגיות במשבר בתפוז התלוננה מישהי אחרת כי בעלה אינו בנוי לזוגיות.

ואילו פורום נשים בנענע הקדים את זמנו. ביום רביעי האחרון פורסמה שם תמונתו של בועז גור לביא, הלא הוא נח מהנדס המזון משירת הסירנה, כפי שהוא נראה כיום, בתוספת תלונה של מנהלת הפורום על השינוי שחל בו. בצירוף מקרים נדיר התפרסמה בעיתון העיר בסוף השבוע כתבה על אותו בועז/נח ממש.
 

פורומים חדשים

 
האימייל האדום של חדשות הפורומים

אם חיפשתם או מצאתם משהו מעניין בפורומים, שלחו לנו לינק ונביא את זה לידיעת הציבור. ויפה שעה אחת קודם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by