ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בשם איזה חוק בדיוק הם פועלים? 
 
 
מערכת חיים ברשת

סנאטור מבקש לבדוק את חוקיות הליך הוצאת צווי הזימון; אוניברסיטה ששיתפה פעולה (להלן: המשת"פית) עם הצווים זוכה לביקורת משפטית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פוליטיקאי שאומר דברי טעם, ועוד רפובליקני, זה דבר שלא יעלה על הדעת. ובכל זאת, גם כאן RIAA הופכת סדרי עולם: הסנאטור (הרפובליקני) נורם קולמן, המכהן כיו"ר תת ועדה לחקירות, שלח מכתב ל-RIAA בסופ"ש, ובו ביקר את ההוצאה הסיטונאית של צווי הזימון.

בנוסף, ביקש קולמן במכתבו הבהרה על תהליך בקשת צווי הזימון, על הדרך בה שומרת RIAA על זכות החשודים לפרטיות בתהליך הבקשה, וכיצד היא מוודאת שאנשים חפים מפשע לא מואשמים לשווא.

"לתעשיית המוזיקה הזכות המלאה לאכוף שמירה על זכויות היוצרים", מסר קולמן בהצהרה, "אבל הציד ההמוני עשוי לפגוע בחפים מפשע". אכן, כשב- RIAA חוטבים עצים, השבבים ניתזים על זכותם של החשודים לפרטיות.

"נשמח להיענות לבקשתו של קולמן", מסרה RIAA את תשובתה התאגידימית, "פעולתנו עולות בקנה אחד עם החוק".
 

לויולה תתביישו!

 
מכל המוסדות והחברות הפרטיות שקיבלו צווי זימון מ- RIAA, היתה זו אוניברסיטת לויולה בשיקגו שמיצמצה ראשונה, ומסרה לתאגיד הענק שמות שניים מתלמידיה החשודים בהחלפה פיראטית של קבצי מוזיקה. למעט יחסי ציבור מחורבנים (ואות קלון מהמדור), זוכה האוניברסיטה גם לביקורת משפטית.

אנתוני דמאטו, פרופסור למשפטים באוניברסיטת נורת'ווסטרן, מבקר את התוקף החוקי של היענות האוניברסיטה לצווי הזימון של RIAA (שגם חוקיותם שלהם מוטלת בספק), ואת התנהלותה מול התקשורת במקרה המדובר.

דמאטו מסכים שהחלפת קבצים באינטרנט תוך הפרת זכויות יוצרים היא גניבה, אבל אומר כי הזכות לחקור מקרים כאלה שייכת אך ורק לרשויות אכיפת החוק. בית ספר או אוניברסיטה שיתפקדו כמשת"פיות של RIAA צריכות להבין שלפעולתם יהיו השפעות לא הוגנות על מהלך המשפט - אם יהיה - מה שמהווה הפרה של החוק.

שיתוף הפעולה מצד האוניברסיטה מהווה מעין אישור לא רשמי שהחשדות נגד הסטודנטים נכונות. בסוג כזה של "הרשעה" עשויים להשתמש התובעים, אם וכאשר ייגררו הסטודנטים לבית המשפט. זאת, במיוחד לאור הצהרות האוניברסיטה, שמערכת המחשבים שלה מתוכננת לזהות פעולה "לא רגילה" ממחשבי הסטודנטים. לויולה גם חסמה את גישתם של שני הסטודנטים לאינטרנט, וזימנה אותם לשימוע משמעתי.

המשת"פיות של לויולה מעצבנת במיוחד על רקע עמידתם בפרץ של כמה מוסדות אקדמאיים שלא התרגשו מהתקציב האינסופי של המחלקה המשפטית של RIAA, וסירבו למסור פרטים עד שלא תתברר חוקיות צווי הזימון. לפחות מישהו כאן מכבד את הזכות לפרטיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by