ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אין שלום, אין ביטחון 
 
 אלמנטרי, ווטסון   
 
מערכת חיים ברשת

בכנס DefCon טענו מומחים שמחשבי פאלם לא מאובטחים מספיק - משתמשים פשוט לא טורחים להתקין תוכנות אבטחה מתאימות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחשבים זה דבר יקר. יקר וגדול יחסית, ולרוב גם נייח. קשה לאבד קופסה גדולה של חוטים שיושבת אצלכם בסלון, וגם מחשב נייד לא הולך בקלות לאיבוד. ועדיין, כולנו חונכנו לשמור על האינפורמציה שעל הקופסה הזו, לכן קשה מאוד למצוא מחשב שלא מותקנת עליו לפחות תוכנת אבטחה אחת.

מחשבי כף-יד, בדומה לטלפונים סלולריים, הם דבר שהרבה יותר קל לאבד וגם הרבה יותר קל לגנוב (שיקום מי שלא איבד פעם את הסלולרי שלו. יקום מטאפורית, כמובן, אנחנו לא רוצים, חלילה, שתחטאו בפעילות גופנית). אבל מחשבי כף-יד הם עדיין מחשבים, ולרוב מכילים אינפורמציה שלא היינו רוצים שתהיה גלויה לקהל הרחב. ובכל זאת, מסתבר שנושא האבטחה במחשבי כף-יד לא זוכה לכבוד הראוי לו: בזמן שמיליונים משתמשים בהם, רק מעטים טורחים להתקין תוכנות אבטחה למניעת גניבת זהויות על מחשבי הכף-יד שלהם.

תוכנות נפוצות מאפשרות לאנשים לגנוב סיסמאות ומידע נוסף ממחשבי כף-יד, במיוחד כשהם מחליפים מידע עם מחשבים אחרים. כך אמר בראיין גלאנסי, מנהל בספקית שירותי אבטחה סלולריים, Mobilarmor. והמליץ "לא לשמור מידע מסווג על מחשבי הכף-יד" כיוון שאינם מאובטחים מספיק.

את הדברים אמר גלנסי בכנס DefCon, שהחל ביום שבת בלאס ווגאס. הכנס, אליו הגיעו כ-5,000 גיקים, עוסק בכל תחומי האבטחה הדיגיטלית ויימשך שלושה ימים.

אולם מחשב כף-יד הוא לא רק פגיע, אלא גם אמצעי מצויין לפריצה, כך אומר פול קליפ מחברת AtStake בהרצאה אחרת בכנס. בנוסף לניצול היכולות של מחשבי כף-יד לפריצה למחשבים אחרים, דיבר קליפ על השימוש בהם לפריצה למכוניות, באמצעות גניבת קודים לנעילה המשודרים בגלי רדיו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by