ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מערכת מעריב מודיעה בתדהמה 
 
 
עידו קינן

גיליון "מעריב און ליין" שפורסם היום הוא האחרון; יהפוך למדור במוסף הכלכלה; עורך מעריב, אמנון דנקנר: נתאים את עצמנו לבועתיות של המצב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנה אתר שבטוח קיבלתם באימייל לפחות פעם אחת: "הגעתם לסוף של האינטרנט. מקווים שנהניתם מהגלישה. שיהיו לכם חיים מעניינים". למרבה השמחה, האינטרנט לא באמת נגמר. למרבה הצער, מוסף האינטרנט של מעריב – דווקא כן.

היום (א') יצא "מעריב און ליין" בפעם האחרונה. כל הכותרות בשער המוסף הן רמזים עבים על סגירתו: "סגירת מעגל", "אלה הם חיי", "פרק אחרון בהחלט" וכותרת הענק "אז מה עושים עכשיו?". בתחתית העמוד מופיעים שמותיהם של עורך וכותבי המוסף (גם כאלה שלא כתבו בגיליון הנוכחי). האייטם הראשון במדור "דאבל קליק", מאת דרור גלוברמן, עוסק בסגירת מוספי מחשבים: "כיסוי תחום המחשבים והאינטרנט לא נפסק. לאט-לאט הוא נוזל החוצה מתוך הגטו, הגטו של ה'גיקים', יוצא החוצה ומתערבב בכל המוספים". עם זאת, בשום מקום במוסף לא נכתב במפורש כי מדובר בגיליון האחרון. מקור במוסף, שאישר את דבר הסגירה, אומר שמדובר בהוראה מלמעלה.

"מעריב און ליין" הושק לפני כשלוש שנים וחצי, בנובמבר 99'. במהלך השנים התכווצו עמודיו בגלל מחסור בפרסומות. אתר האינטרנט של מעריב הושק חודש לפני כן, מיד עם פרסום החשדות נגד המו"ל, עופר נמרודי, על קשירת קשר לרצח. לאחרונה מונו עופר שני, לשעבר וואלה ונטקינג, ליועץ של נמרודי בתחום התוכן הדיגיטלי, ודנה דגן, לשעבר ynet, לעורכת החדשה של האתר.

סגירתו של המוסף נובעת מקיצוצים בעיתון (במקביל להשקעה משמעותית באתר האינטרנט של מעריב, שגם כן נקרא "מעריב Online"). לפי המקור, המוסף יתכנס אל תוך מדור הכלכלה. דבר דומה קרה לקפטן אינטרנט, המוסף המקביל של "הארץ", שנסגר באפריל 02' והתכווץ לעמוד אחד במוסף גלריה.
 
 
עורך מעריב, אמנון דנקנר, אישר אחר-הצהריים את דבר הסגירה: "און ליין נסגר כמוסף, אבל הוא כדרך שנהגו בקפטן אינטרנט, הוא יופיע כעמודים במדור הכלכלי".

באופן יומי?
"באופן שאנחנו נבחר. בוודאי פעם בשבוע באופן נרחב".

אריק דוידוביץ' ימשיך להיות העורך?
"לא, זה ייערך בתוך הכלכלה".

יהיה מעבר של אנשים מהמוסף לאתר מעריב?
"יש כל מיני תוכניות, ואני לא אפרט לגבי אנשים".

אתה צופה שבעתיד, כשהמצב הכלכלי ישתפר והפרסום יתאושש, המוסף יחזור, או שזו החלטה אסטרטגית?
"כשהבועה תשוב לממדים כפי שהיו כששגשגו גם קפטן אינטרנט וגם און ליין, אנחנו נתאים את עצמנו לבועתיות של המצב".

את תגובת עורך מעריב אונליין, אריק דוידוביץ', לא ניתן היה להשיג.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by