ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זכויות יוצרים? איפה מורידים את זה? 
 
 פיראטים בשירות התאגידימים (מתוך הסרט: Pirates of the Caribbean)   
 
מערכת חיים ברשת

סקר חדש מראה כי לרוב מחליפי הקבצים האמריקאים פשוט לא אכפת אם הם מפירים זכויות יוצרים או לאו. RIAA חושבת שזה לא נכון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא רואים אתכם ממטר
 לא רואים אתכם ממטר   
לשני שלישים מהגולשים המורידים מוזיקה פשוט לא אכפת אם הם מפירים את חוקי זכויות היוצרים, כך עולה מסקר חדש המדגיש את המכשול הגדול הצפוי לתעשיית המוזיקה במאבקה במחליפי הקבצים.

הסקר שפורסם ביום חמישי ע"י ארגון Pew (מלכ"ר) במסגרת הפרוייקט "Internet and the American Life", מעריך כי 26 מיליון בוגרים אמריקאים משתמשים בתוכנות ה-P2P, שהם כ-29 אחוזים מכלל הגולשים בארה"ב. כלל ציבור מחליפי הקבצים בארה"ב מוערך ב-60 מיליון אנשים מכל הגילאים.

הסקר של Pew הושלם עוד לפני ש-RIAA הודיע על הקמפיין האגרסיבי שלה כנגד מחליפי הקבצים באשר הם, כך שלא ברור מהסקר אם הקמפיין מצליח לרפות את ידיהם של הפיראטים המקוונים.

"המידע שלנו מראה כי מספרים משמעותיים (של משתמשים) פשוט לא שמים על זכויות יוצרים", אמר לי רייני, מנהל פרוייקט Pew. "האיום בתביעות אולי יעשה משהו למשיכת תשומת הלב לעניין".

הסקר מצביע כי צעירים בארה"ב, בגילאים 18-29, היו הכי פחות מודאגים בנושא הפרת הזכויות. 61 אחוזים מקרב האמריקאים בגילאים שבין 30-49 היו מודאגים קמעה. תלמידים וסטודנטים ככל הנראה הם אנשים חסרי דאגות, כיוון ש-82% אמרו שהם לא מודאגים כלל מהפרת הזכויות.
 
 
להבדיל מהרבה סקרים אחרים, הפעם לא נצפו הפרשים משמעותיים מבחינה סטטיסטית בין נשאלים בין אם הם גברים, נשים, לבנים, שחורים או היספאנים, ללא הבדל בין קבוצות ההכנסה השונות. זה או שאתה שם על זכויות יוצרים, או שלא.

RIAA מצידה הודיעה כי הסקר של Pew אינו עדכני, ואף הוסיפה כי היא מאמינה שנסיונות האכיפה שלה עוררו שינוי ביחס כלפי הורדת מוזיקה. הבעייה היחידה ש-RIAA מתעלמת ממנה היא כי השינוי היחיד במגמת ההורדות שנצפה הוא דווקא גידול של עשרה אחוזים בהחלפת הקבצים. אבל ניחא, שיחשבו מה שהם רוצים, אם זה מנחם אותם בדרך לקבר.

"אנו מאמינים שהגורם המרתיע הוא המסר כי העלאת והורדת יצירות המוגנות בזכויות יוצרים, ללא אישור, היא עבירה על החוק", נמסר בהודעת RIAA. "עבדנו קשה על חינוך הציבור בנוגע למה שאומר החוק ומה הן הסכנות הפוטנציאליות, וסקרים אחרים מראים כי המסר מתחיל לחלחל וישמש כאמצעי הרתעה יעיל".

הסקר של Pew קובע כי 26 מיליון אמריקאים מאפשרים גם לגולשים אחרים להוריד מהם מוזיקה וקבצים אחרים. בדר"כ גם מדובר במשתמשים צעירים יחסית בגילאים 18-29.

הסקר שוקלל על פי ראיונות טלפוניים רנדומליים שנערכו ע"י שירות המחקר והסקרים פרינסטון במהלך החודשים מרץ, אפריל ומאי, ברקרב קבוצת מדגם של 2,515 אמריקאים בוגרים. סטיית התקן בסקר עומדת על שלושה אחוזים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by