ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לידיעת המזועזעים 

לידיעת המזועזעים

 
 
צביקה בשור

רגע לפני שישראל מזדע-זעת מכניסתו של יורג היידר לממשלת אוסטריה, ומכך ש"אוסטריה מעולם לא התמודדה עם עברה", כדאי אולי גם לנו להישיר מבט עמוק לתוך העבר וההווה שלנו. מה שנגלה שם די מצמרר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היידר. הפתעה! גם אצלנו שונאים זרים (רויטרס)
 היידר. הפתעה! גם אצלנו שונאים זרים (רויטרס)   
בתוך מבול התגובות של גורמים רשמיים יותר ופחות בנושא כניסתו של יורג היידר ומפלגת החופש שלו לקואליציית השלטון באוסטריה, בלטה דווקא תגובתו של הרב מיכאל מלכיאור, השר לענייני תפוצות בממשלת ברק. בעוד ששאר התגובות בחרו, גם אם באורח מבוהל למדי, לתקוף את הרגע והאיש שהרגע בחר להעלות אל כס הכוח, בחר מלכיאור לתקוף את אוסטריה כולה, זו של היום וזו של אז. "בניגוד למדינות אירופאיות אחרות", אמר מלכיאור, "אוסטריה מעולם לא התמודדה עם עברה, וכתוצאה מכך אנו עדים להכללתה של מפלגה נאצית בממשלה האוסטרית".

דווקא הרב מלכיאור, האמון על משנת אבות ישראל, היה צריך להיוועץ באחת מפניני העבר וליטול קורה במבין עיניו לפני שהוא קם וקורא לאוסטרים להסיר את אותו גרגר החול הטמון בריסיהם. מלכיאור, ומדינת ישראל כולה עמו, זקוקה להביט במראה ולבחון היטב את הדמות המשתקפת אליה, בטרם תוכל לקרוא בלב שלם למדינה כלשהי לבחון את קרביה היא.

יורג היידר הוא איש נתעב, לאו דווקא בגלל יחסו אל היהודים והשואה. אם יש דבר אחד מפחיד באמת ביורג היידר, הרי זו שנאת הזרים התהומית שלו, והצעותיו לנעול את אוסטריה בפני כל מי שאינו "אירופי" ולגרש את הזרים שכבר שוהים בה. יורג היידר הוא איש נתעב, אבל קשה לומר שטרם נתקלנו בתופעות כמוהו, אפילו בישראל. ממשלת ישראל הכילה ומכילה אנשים שהקשר בין דעותיהם ומעשיהם אינם רחוקים כל כך מאלו של היידר, ובניגוד לו, חלקם טרם חזרו בהם מהתבטאויותיהם והתנהגותם, ואף לא נדרשו לכך על ידי דעת הקהל ודעת השליט.
 
בממשלות ישראל כבר היו חברים אנשים כמו רחבעם זאבי, שקרא להעלות את ערביי ישראל על משאיות ("מרצון", כמובן) ולשלוח אותם מכאן, או רפאל איתן, איש ה"ג`וקים המסוממים", ואף אחד לא התרגש מכך במיוחד. אך אין צורך ללכת רחוק כל כך בכדי למצוא בממשלת ישראל אנשים שמעשיהם עומדים בכל קנה מידה `היידרי` מכובד. שני השרים המכובדים אלי ישי ואליהו סוויסה, המכהנים גם עכשיו כשרים בממשלה ה"סוציאל דמוקרטית" של אהוד ברק, הנהיגו בשנים האחרונות, בתפקידיהם כשרי העבודה והרווחה והפנים, בהתאמה, מדיניות שאין אלא לכנות אותה בלתי אנושית כלפי העובדים הזרים בישראל, חוקיים כלא חוקיים.

מחנות הכליאה שבהם שוהים עד היום מאות עובדים זרים המיועדים לגירוש, מזכירים בתנאיהם את מחנות הכליאה שבהם התעללו הסרבים בבוסנים בעת המלחמה בבלקן, בעוד שנגד מעבידים העושקים את העובדים החוקיים לא ננקט שום צעד.

המדינה שלפי דו``ח אמנסטי האחרון "הייתה או נמצאת בתהליך של עידוד הפרת זכויות אדם, כמו הוצאות להורג ללא משפט של `טרוריסטים` לכאורה, לקיחת בני ערובה, ושימוש בעינוי, ומונעת פיצוי נאות לקורבנות ההפרות הללו" אינה, ולעולם לא תהיה אוסטריה, גם אחרי שיורג היידר יצטרף לממשלתה. המדינה הזו היא ישראל.

ישראל, שחרתה על דגלה את ה`או"ם שמו"ם` המפורסם צריכה לחשוב היטב לפני שהיא קוראת למדינה כלשהי לבחון את עברה.

 
----------------------------------

הערה: בכתבה על "דור שלום" בשבוע שעבר נפלה טעות קלה: יובל רבין לא היה יו"ר התנועה בזמן מסע הבחירות, אף שהיה פעיל בה וממוביליה. כמו כן השתמע כאילו הכספים העבירה "דור שלום" למטה ברק מקורה בכספי מדינה, ולא כך היא. הכספים באו מקרנות פרטיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by