ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הדיאטה האולטימטיבית 
 
 נראה טוב, השניצל שלך   
 
מערכת חיים ברשת

חוקרים יפניים הצליחו להעביר תחושה וירטואלית של מזון בתנאי מעבדה. באופן סופי, המוח האנושי הובס בידי עצמו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי שכבשו את חושי הראיה, השמיעה, המישוש והריח, הצליחו אנשי המדע החרוצים של עולמנו לייצר גם טעם וירטואלי. חוקרים מאוניברסיטת צוקובה הצליחו לדמות באמצעים דיגטליים את טעמם ותחושתם של מאכלים שונים במוחם של אנשים.

הנבדקים, כלומר מי שמחקר נכנה הלקוחות, מנוטרים ראשית על ידי הצוות. נבדקת עוצמת הלעיסה שלהם בכל מזון, קולות הלעיסה שלהם מוקלטים על ידי מיקרופון, וחשוב מכל – הפעילות הכימית בפיהם מנותחת ונלמדת.

בשלב השני מתחברים הנבדקים לסימולטור, אליו הוכנסו הפרמטרים המתאימים להם. פיסת גומי שבפיהם תתנגד לפעילות הפה שלהם כשם שהאוכל היה אמור, באזניהם יושמע קול לעיסתם, ואל חלל פיהם יוחדרו הכמיקלים שידמו את חמש הטעמים הבסיסיים – מתוק, חמוץ, מר, מלוח ואומאמי (שהוא הטעם של מונוסדיום גלוטמט), וממנו מייצרים החוקרים טעמים של מזונות אמיתיים.

עד עכשיו הצליחו החוקרים לדמות בהצלחה טעמים רבים, כמו של גבינה, קרקרים, קונפיטורות וחטיפים יפניים. השלב הבא יהיה שילוב חוש הריח בחוויית האכילה הוירטואלית. מי יודע, אולי יבוא יום וגם השובע שלנו יהיה וירטואלי.

בינתיים עושה רושם שהם די נהנים שם, בצוקובה. אחד החוקרים סיפר לאתר ה-New Scientist שזה די משעשע לעבוד על הסימולטור הזה, במיוחד כשמעבירים למישהו את הוירטואוכל שבפה ממצב קרקר למצב ג'לי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by