ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יש פינגווינים ברדמונד 
 
 מזרח תיכון ישן   
 
מערכת חיים ברשת

במעבדות של מיקרוסופט! התקינו! לינוקס! האם מהפיכת הקוד הפתוח הגיעה לענקית התוכנה, או שאולי מדובר בעוד תכסיס שיווקי של ביל גייטס והחבר'ה? נו, תגידו אתם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אי שם במעבה האדמה, הרחק הרחק מכאן, ברדמונד שבמדינת וושינגטון האמריקנית, בתוך מתחם הענק של מיקרוסופט, יש מחשב שעליו מותקנת, אלוהים אדירים, תחזיקו חזק - לינוקס! ולא רק זה, אלא שממש לידו יש עוד מחשב, עליו מותקנת התוכנה פתוחת הקוד לשרתים -Apache Web Server, ועוד מחשבים עם MySQL ו-Open LDAP. הכל על טהרת הקוד הפתוח. במיקרוסופט. אלוהים.

אם יש כאן מי מחסידי הקוד הפתוח והתוכנות החופשיות שלרגע אחד קיווה שמדובר באיזו מהפכה שתביא את ענקית התוכנה לשנות את המודל העסקי שלה ולהתחיל לשווק תוכנות שכולם יכולים להבין ולשנות, אז לא. על-פי אתר Information Week, זו רק התחרות העזה שנושבת מכיוון התוכנות הכי חינם בשוק שגורמת לחברים של ביל גייטס לבדוק סוף-סוף על מה באמת מדובר, וכמה טובה העבודה שעשו אלפי המפתחים שעבדו בלי לקבל אגורה, רק כדי שתהיה מערכת הפעלה טובה שתתחרה בווינדוס.

האמת, די מדהימה העובדה שרק עכשיו מצאו במיקרוסופט לנכון לבחון בתנאי מעבדה את היכולות של המתחרה מספר אחת שלהם. מדהים כל-כך, שכל הפרסום הזה נראה קצת חשוד. אבל מרטין טיילור, המנהלן המיקרוסופטי החדש לענייני לוחמה בלינוקס ובנותיה, הרעיון הוא "לבדוק מה אתה יכול לעשות, ואיך אתה יכול לעשות את זה" בשימוש בתוכנות קוד פתוח.

בשלב הבא מתכוונים במעבדה הסודית להתקין גם מערכות מקבילות של מיקרוסופט, ואז לתת לשתי המערכות להתחרות זו בזו, באובייקטיביות מלאה, כמובן, עד לניצחונה של המערכת של מיקרוסופט. טיילור סיפק כבר עכשיו רמז ראשון להימור שלו על המנצחת באולימפיאדת ברלין של המחשבים כשאמר כי "תרחישי הקצה-אל-קצה הם המקום בו הדברים אינם עובדים טוב כל-כך עם לינוקס".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by