ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תובעים ל-RIAA ת'צורה 
 
 
מערכת חיים ברשת

ספקית האינטרנט בל-פסיפיק החליטה לא לעשות חיים קלים ל-RIAA. בתביעה שהגישה טוענת החברה כי RIAA עוברת את הגבול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
RIAA, תחזרו לתווים – תעזבו ת'צווים
 RIAA, תחזרו לתווים – תעזבו ת'צווים   
חברת התקשורת SBC, תגייסת למאבק המשפטי כנגד תעשיית המוזיקה האמריקאית עם תביעה המביעה ספק בחוקיות מהלכיה של התעשיה הנאבקת כדי לחשוף ולתבוע מחליפי קבצים של מוזיקה ברשת. כך מפרסמת סוכנות הידיעות AP.

בתלונה שהוגשה אמש (ד') בבית המשפט המחוזי בסן-פרנסיסקו, מאשימה חברת שרותי האינטרנט פסיפיק-בל (PBIS – חברה בת של SBC), כי חלק גדול של צווי הזימון שהוגשו ע"י RIAA כנגד מחליפי קבצים נערכו בצורה לא ראויה (ואף כושלת).

התביעה קוראת גם להטיל ספק בחלקים מחוק ה-DMCA (חוק המילניום להגנה על זכויות יוצרים), החוק הפדראלי, עליו נשענת RIAA בפעולות המשפטיות האחרונות שלה. דובר מטעם SBC מסר כי השימוש שעושה RIAA ב-DMCA במסגרת חיפושיה אחר מחליפי שירים פוגע בפרטיות הצרכנים.

"התביעה של SBC מיועדת להגן על פרטיות לקוחותינו", אמר דובר SBC, לארי מאייר. "יישום בלתי נכון של ה-DMCA להוצאת צווי זימון מעלה סוגיות חוקתיות קשות שמי שצריך לקבוע בהן הוא בית המשפט, לא חברות פרטיות הפועלות ללא חובת השקידה הנאותה או החזון המשפטי".

חברת PBIS טוענת כי למעלה מ-200 צווי זימון הבאים לחפש את כתובות האי-מייל של מחליפי קבצים הגיעו בכלל לא מתחום השיפוט הנכון. ותביעתה של RIAA לאגד אינפורמציה על מספר אנשים תחת צו-זימון אחד, והתביעות שלה הן פשוט מוגזמות, נאמר בתביעה.
 
 
בתביעה מדגישה PBIS כי היא פועלת רק כ"צינור פסיבי" לפעילות הרשת של מנוייה וכי "היא אינה מתערבת או מנתבת את העברת הבצים המדוברים, וכי אין לה שליטה על תוכניהם ויעדם".

תעשיית המוזיקה לא בדיוק מסכימה. "אנו מאוכזבים שפסיפיק בל החליטה להאבק בזה, בניגוד לכל ספקית אינטרנט אחרת שצייתו לחובותיהן לחוק. פנינו בעבר ל-SBC כדי לדון על הנושא אך נדחינו", נמסר בהודעה מטעם RIAA.

"המשחק הפרוצדורלי לא ישנה בסופו של דבר את העובדה שכאשר מישהו עוסק בהפרת זכויות יוצרים על הרשת, הוא לא נשאר אנונימי וספקית האינטרנט חייבת לומר לנו מי הוא", אמרה RIAA.

חברת בל פסיפיק מעוניינת שביהמ"ש יכריז כי צווי הזימון רחבים מדי בהיקפם וכי היה צריך להפיק אותם מביהמ"ש המחוזי בקליפורניה, ולא ממחוז קולומביה. התביעה גם דורשת שהמשפט יוכרע ע"י חבר מושבעים ולא ע"י שופט יחיד. ובהתחשב בכך שעדיין מדובר בסן-פרנסיסקו, סביר להניח שיהיו מספיק מושבעים שיהיו לטובתם.

במקרה נוסף (שהוא זה שתחיל את כל סופת צווי הזימון של RIAA) עירערה חברת התקשורת וורייזון על החלטה קודמת של ביהמ"ש, אשר פסק כי החברה מחוייבת לחשוף בפני RIAA את פרטיו של מחליף קבצים מנוי על שירותיה. וורייזון טוענת כי מדובר בהפרה של החוקה האמריקאית. הדיון בעירעור ושלב הבאת הטיעונים צפוי להיערך ב-16 בספטמבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by