ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות מחשבים בעירום 
 
 זהירות, preview!   
 
עידו קינן

כוכבת TechTV פרסמה תמונות שלה בבלוג; הגולשים חפרו ומצאו בתוכן את התמונות המקורית – בחזה חשוף; הכוכבת בתגובה: הרווחתם בגדול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מה אומרות עינייך?
 מה אומרות עינייך?   
אחד הדברים שגיקים הכי אוהבים זה למצוא גיקית שלא עונה לסטריאוטיפ המחוצ'קן והעכברי המקובל. זה עושה להם נעים לדעת שיש בצד שלהם מישהי שיכולה לדבר איתם על איך לעקוף את ה-BIOS ב-XBOX כדי להריץ עליו לינוקס בניגוד ל-DMCA אבל בתמיכת ה-EFF, ומצד שני מהווה תחרות רצינית ללארה קרופט כשהיא לובשת ביקיני. לא מזמן הם מצאו אחת כזאת, ועוד מפורסמת, ואם כל זה לא מספיק, אז היא גם טופלס.

מדובר בקת'רין שוורץ, המוכרת יותר בשם Cat (חתולה), מנחה פינה בתוכנית Call For Help של ערוץ TechTV (המשודרת גם בארץ). ב-11 בחודש, היא פרסמה בבלוגה הטרי תמונת תקריב מדהימה של עיניה, תחת הכותרת "eyes 4 u". מספר גולשים הורידו את התמונה, פתחו אותה בתוכנת Photoshop, וגילו להפתעתם שבתוכה הסתתרה גם התמונה המקורית ממנה נחתכו העיניים, בה נראית שוורץ בעירום חלקי. תמונה נוספת, בה רואים את שוורץ מהכתפיים ומעלה כשהיא מעשנת, התגלתה גם היא כתמונת עירום.
 
העישון מזיק לבריאות
 העישון מזיק לבריאות   
מקור התקלה הוא תמונת התצוגה המקדימה שנשתלת על ידי הפוטושופ. מטרת התמונה המוקטנת הזאת היא לתת למשתמש תצוגה מקדימה מהירה של כל התמונות בספריה מסויימת, כך שיוכל לאתר תמונה רצויה בלי שיצטרך לזכור איך קרא לה (בחלונות XP האופציה הזאת מובנית לתוך סייר הקבצים). במקרה של שוורץ, היא ביצעה קצירה (crop) של חלקים מתמונות העירום המקוריות, אך שכחה לעדכן את תמונות התצוגה המקדימה, ואלה נותרו במלואן.

מידע שנשמר על אודות קבצים דיגיטליים מכונה Metadata, או "מידע-על", שסכנות רבות הטמונות בו. סו צ'סטיין, מומחית לתוכנות גרפיקה באתר המומחים About.com, מפרטת על מידע-העל של התמונות, ועל הדרכים להיפטר ממנו.
 
 
 
שוורץ לוקחת את הסיפור בפרופורציות. "זו היתה טעות... כולכם הרווחתם... בגדול ;-)", כתבה בבלוג כמה ימים לאחר פרסום התמונות, "זה היתה חוויה מעניינת. הישארו עמי לכיופים נוספים... אבל בלי תמונות מיוחדות יותר". בהמשך כתבה: "אני אכתוב עוד מאוחר יותר ואתן לכם עוד תמונה. אחת בה אני עם חולצה". בעמוד הביוגרפיה שלה ב-TechTV, תחת הסעיף "סיפור הזוועה הטכנולוגי הכי גרוע שיש לי לספר", נוספה בימים האחרונים ההערה: "אה, כן, היזהרו מחלון התצוגה המקדימה בפוטושופ".


 

עדכון 31.07.03: תגובת TechTV

ב-TechTV מכחישים שמועות לפיהן משרתה של שוורץ היתה בסכנה בעקבות פרסום התמונות. איימי לין ממחלקת היחצנות של הערוץ מסרה: "קט מצאה את עצמה בסיטואציה מצערת, ועם זאת היא אינטגרלית ל-TechTV ול-Call For Help, ויש לה את התמיכה שלנו. קט משתמשת בבלוג שלה לתקשר עם חברים, משפחה, מעריתים וצופים. היא פרסמה הודעה ביום ד' ה-23 ביולי אבל לא יצאה בהודעה פומבית על הנושא ב-TechTV או ב-TechTV.com".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by