ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רוצים לצותת לכם ברשת 
 
 
מערכת חיים ברשת

משתמשים בשיחות טלפון באינטרנט? ה-FBI מבקש לחייב את ספקיות האינטרנט להקים מרכזי מעקב אחר הלקוחות. התירוץ? כרגיל: מאבק בטרור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
al-qaeda bad – napster good
 al-qaeda bad – napster good   
שיחות הטלפון האינטרנטיות מהוות סיכון בטחוני לאומי שמחייב חוקי ציתות ואכיפה חדשים, כך עולה מהצעה שה-FBI הגיש, תחת מעטה סודיות, למחוקקים.

נציגים של חטיבת העיקוב האלקטרוני של ה-FBI, נפגשו החודש, לפחות פעמיים, עם פקידים בכירים בוועדת התקשורת הפדראלית (ה-FCC) על מנת לקדם את החוקים החדשים לציתות לאינטרנט. כך פורסם ברשת ZDnet.

התוכנית אותה הגה ה-FBI מבקשת לחייב ספקיות אינטרנט בפס-רחב לספק אמצעי ריגול יעילים ובעלי תקנים אחידים וקבלתה עשויה לשנות באופן קיצוני את האופן בו המודמים של חברות הכבלים וחברות ה-DSL עובדים.

גם הפעם, משתמש ה-FBI בקוד הסודי שאיש לא יכול לעמוד בפניו: טרוריסטים. החוקים החדשים הכרחיים, כיוון שארגוני הטרור יכולים לסכל אמצעי ציתות לגיטימיים ע"י ביצוע השיחות על גבי האינטרנט, כך על פי מסמכי הפגישה בין ה-FBI ל-FCC. "רשתות פס-רחב מחליפות את הרשתות צרות הפס", נאמר בסיכום. "הטרנד מציע שפע של אפשרויות לטרוריסטים, מרגלים ופושעים לחמוק מעיקוב אלקטרוני חוקי".

כאן המקום להזכיר לקוראים שגם לפני ארועי הדמים של ספטמבר 2001, היו ל-FBI שפע של עדויות על הטרוריסטים של אל-קעידה, הם סתם לא עשו איתן כלום. עכשיו רוצים החבר'ה של ה-FBI להגדיל את גישתם לשיחות הטלפון הנערכות ברשת, וכרגיל אין תירוץ נפלא יותר מ"טרוריסטים".
 
 
במהלך השנה החולפת צמחה הפופולריות של טלפוניית האינטרנט (Voice Over IP) בקרב צרכנים ועסקים עם חיבורי פס-רחב. תמורת בין $20 ל-$40 לחודש, ניתן לבצע שיחות טלפון ארוכות טווח ללא הגבלה.

לפי ההצעה, כל חברה המציעה שרותי VOIP דרך כבלים או DSL תחוייב לעמוד בשורה של תקנות פדרליות שיאפשרו הקמה של גוף עיקוב מרכזי אחר לקוחותיהן.

קבוצות העוקבות אחר נושא זכויות הפרט בארה"ב הביעו חשש כבד כי ההצעה עלולה לסכן באופן חמור את פרטיות המשתמשים והזהירו כי קיומם של מרכזי עיקוב שכאלה יוכלו לשרת לאמצעי מעקב נרחבים על צורות נוספות של תקשורת אלקטרונית כגון אי-מיילים, גלישת רשת ומסרים מיידיים.

כבר עתה, תחת החוק הפדראלי הקיים, יש ל-FBI את האפשרות להשיג צו בימ"ש לערוך מעקב אחר כל משתמש פס-רחב דרך מערכת ה-DCS1000 (הידועה בכינוי "קרניבור"). אולם ה-FBI חושש שאם ספקיות האינטרנט לא יספקו לו מרכזי עיקוב הנשענים על סטנדרטים מקובלים, יוכלו עבריינים לחמוק, או לסבך מאוד, את העיקוב אחריהם, ע"י שימוש בספקי VOIP.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by