ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אכלת וירוס? שתה ספאם 
 
 
מערכת חיים ברשת

זבל נמשך לזבל – כותבי הווירוסים מצאו שיטה נפלאה להתל במערכות הסינון של חברות האנטי-וירוס: שולחים ספאם שבו מופיע לינק לווירוס החלומות שלך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מומחי אבטחת מחשבים בריטיים הזהירו כי וירוסים רבים מוצאים את דרכם למחשבים ביתיים ומשרדיים דרך פתח חדש ונפלא לא פחות: ספאם. דוא"ל הזבל מפתה אנשים להכנס דרך לינק לאתר מסוים, אך בלי שתרגישו הוא גם משחיל לכם וירוס קטן באותו מחיר.

גרסאות שונות של הספאם-וירוס מפנות אנשים להוריד עצמם מרשימות התפוצה של ניוזלטרים מפוקפקים, או טוענים כי למכותב מצפה כרטיס ברכה אלקטרוני. כך על פי דיווח של רשת ה-BBC.

מומחי טכנולוגיה חוששים כי הוירוסים שמגיעים כתוספת להודעות הזדוניות כוללים בתוכם תוכנות למעקב הקלדת סיסמאות, אשר יסייעו לגניבת סיסמאות גישה ופרטי כרטיסי אשראי.

אם עד עכשיו ידענו שקיימים ספאמרים שהשתמשו בשיטות וויראליות כדי להשיג שליטה על מחשבים של אנשים תמימים כדי לשלוח מהם מיליוני הודעות ספאם, הרי שעתה מדובר בהיפוך היוצרות. כותבי הווירוסים מאמצים את הטקטיקות של הספאמרים כדי להפיץ את יצירותיהם המפוקפקות.

האזהרה אודות הווירוס-ספאם שוחררה על-ידי פורום ה-IT המשותף, שהוא איגוד תעשייתי של מנהלי טכנולוגיה בכירים של 130 הארגונים הגדולים בבריטניה.
 
 
בשנים האחרונות חברות רבות התרגלו להאבק בווירוסים בעיקר לאור העובדה שפשוט לא היו חסרים כאלו, אשר הגיעו בסיטונות עם כל אי-מייל רענן. ספאם הפך לבעייה גדולה גם כן, מה גם שיותר קשה לסנן אותו, כיוון שהוא יכול להראות בדיוק כמו דוא"ל לגיטימי.

ע"י החדרת לינקים לאתרים בהם טמון הווירוס, נמנעים בעצם כותבי הווירוסים מהבדיקות והסינונים אשר בדר"כ היו עוצרים את הקוד הזדוני שהושתל בתוך אי-מייילים (ע"ע וירוס I Love You הידוע לשמצה).

"לחיצה על לינקים באי-מייל שכזה מקבילה למתן המפתח של הבית לפורץ", אמר דיוויד רוברטס, מנכ"ל Tif. "אנשים חייבים להבין שמאחורי כל ספאם עלולה להסתתר הפתעה נבזית למדי".

רוברטס הדגיש כי הספאם הפך להיות מטרד רציני וכי חלק מהחברות בארגון מוצאות עצמן מסננות כ%80 מהדוא"ל המגיע אליהן בשל היותו דוא"ל בלתי רצוי (ע"ע ספאם). לדבריו עלייתו של הווירוס-ספאם הפכה את תופעת הספאם מדבר-מה מטריד, למשהו יותר מסוכן.

רוברטס מבקש מהמשתמשים פשוט לחשוב פעמיים לפני שהם לוחצים על קישורים המופיעים באי-מיילים ולהיות חשדניים לגבי כל הודעה שהם לא היו אמורים לקבל. אז בפעם הבאה שמציעים לכם הזדמנות חד-פעמית לזכייה בסכומי עתק היו זהירים. היו מאוד זהירים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by