ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כולם מקנאים ב-iTunes 
 
 גם אני יודע לנגן!   
 
מערכת חיים ברשת

אחרי שאפל הצליחה למכור 5 מיליון שירים, זו היתה רק שאלה של זמן עד שכולם (כולל מיקרוסופט) ירצו לקחת בחגיגה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממנו תצמח הישועה?
 ממנו תצמח הישועה?   
יו"ר מיקרוסופט, ביל גייטס, אמר כי החברה בודקת דרכים כיצד לפתח שירות הורדת שירים, כמו חנות המוזיקה iTunes של אפל, באופן שיביא את תוכנות המולטימדיה של החברה לכדי שימוש.

חנות למוזיקה דיגיטלית המבוססת על נגן המדיה של החברה, בין אם תסופק על ידי מיקרוסופט עצמה, או על ידי מי משותפותיה, תהיה משוכה גבוהה למדי עבור אפל, המתכננת לדחוף את שירות iTunes אל תוך זירת ה-PC. דיווח של אתר CNET.

בתגובה לשאלות שהופנו אליו במסיבת עיתונאים שנערכה ביום חמישי, ציין גייטס כי כל פרוייקט של חנות מוזיקה מטרתו הראשונית תהיה הוספת נוחות למשתמש (והשארת המשתמשים עם תוכנות מבית מיקרוסופט, ולא של המתחרים), יותר מאשר מכונה לייצור כסף.

"זה אולי יהיה מאפיין נוסף שיוצע על גבי הפלטפורמה, אבל לא כרוכה בזה איזושהי התייקרות", אמר גייטס.
 
 
קהילות האון-ליין והמוזיקה עקבו מקרוב וחיכו לתגובה של מיקרוסופט לאחר שאפל שיגרה את חנות המוזיקה iTunes לשוק המק בחודש אפריל, תוך כדי הבטחה כי עד סוף השנה תהיה גם גרסה חלונאית לחנות.

אולם סוג התגובה של מיקרוסופט לא היה ברור מראש. מבחינה היסטורית מתמקדת מיקרוסופט בדר"כ בהפקת תוכנות המולטימדיה, ולאו דווקא במתן שרותי הסחר האלקטרוני שיתחרו על ליבם של הלקוחות של טכנולוגיה זו.

החברה כבר שילבה מספר שותפים מתחום מינויי המוזיקה בתשלום, ביניהם MusicNow ו-Presplay, אל תוך נגן המדיה של חלונות. אנליסטים טוענים כי סביר להניח שהחברות הללו יעברו אף הן בעתיד הקרוב לשיטת המכירה של אפל, של תשלום עבור כל הורדה.

וכמו בישראל כאשר דוכן פלאפל אחד מצליח, מייד נפתחים לידו עשרה חדשים, גם באינטרנט, לאור הצלחתה של אפל למכור 5 מיליון שירים תוך חודשיים, נראה כי בקרוב שוק החלונות יהיה עמוס בחנויות מוזיקה מקוונות לרוב.

ביום חמישי הודיע מנכ"ל Buy.com, סקוט בלום על מיזם BuyMusic, והבטיח להוציא 40 מיליון דולר על פרסום החנות המקוונת. Listen.com ו-RealNetworks צפויות אף הן להוסיף אופציה של מכירת שירים, בנוסף לשירות המנויים "רפסודי". וגם אמאזון צפוייה להשיק שירות מוזיקה מקוון משלה. יהיה שמח. צפוף ושמח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by