ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מותה של פטרונית ההאקרים 
 
 
מערכת חיים ברשת

ג'וד מילהון, הידועה יותר בתור סיינט ג'וד – הקדושה השומרת של ההאקרים ברשת, נתקלה במסך כחול אחרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם קיים גן-עדן, למלאכים צפויה עבודה ממש קשה כשתופיע שם ג'וד מילהון, הקדושה השומרת של ההאקרים ברשת. ידועה יותר בכינוי הרשת סיינט ג'וד, נפטרה מילהון ב-19 ביולי ממחלת הסרטן.

סיינט ג'וד לא הייתה בדיוק הקדושה הממוצעת, כפי שעולה מכתבת ההספד באתר Wired. היא הייתה תומכת נלהבת של הנאות הסקס, ההאקינג וזכותן של נשים לבחור בשימוש בטכנולוגיה. היא הבינה שהחיים קצרים מדי בשביל לבזבז אותם על לדאוג מה יגידו אחרים.

בימים הראשונים של האינטרנט, כאשר הרשת אוכלסה בעיקר על ידי גברים, היא עודדה ועזרה לנשים להתחבר. "בנות צריכות מודמים!" היא אמרה בראיון ל-wired בפברואר 1995.

מילהון גם האמינה שללמוד איך לפרוץ מחשבים "זה סוג של אומנות לחימה – דרך להלחם בפוליטיקאים פוליטיקלי קורקט, חוקים פולשניים, קנאים וסתם אנשים צרי אופקים". והיא בעיקר רצתה להכיר לנשים את החדווה שבהאקינג.

"נשים אינן חזקות בהכרח בוויכוחים פיזיים, אבל אנחנו בהחלט מתעלות כשמדובר בקצב-אש מקלדת", כתבה מילהון בראיון אי-מייל שנערך בשנת 1999. "אנחנו צריכות לראות את האינטרנט כבי"ס למיומנויות חיים שבנות רבות לא ניגשו אליו מעולם. צריך לצאת לשם וללמוד איך לכבוש את הפחדים שלנו בנוגע ללא להיות נחמדות מספיק, מנומסות מספיק, חזרות מספיק, יפות מספיק, חכמות מספיק או כל דבר אחר מספיק".

הגדרתה להאקינג – "עקיפה מושכלת של הגבלים כפויים, בין אם הם נכפו על ידי הממשלה שלך, כישוריך או חוקי הפיסיקה" – צוטטה באופן גורף בהמון כתבות בכלי התקשורת השונים.

מילהון ידועה יותר, לפחות בקרב הנשים המאותגרות-טכנית, על ספר ההדרכה שלה ל"לסקס לא-וירטואלי בזמן אמת". Hacking the Wetware: The NerdGirl's Pillow Book, הספר שנכתב עבור בנות גיקיות, היה מדריך שנועד להפוך נשים להאקריות מאושרות ע"י דה-מיסטיפיקציה של פעולות הגוף והמוח.

הגרסה הראשונה של הספר הופיעה ברשת באביב 1994. מאוחר יותר הוציאה מילהון את הספר מחדש תחת השם: "חדוות ההאקר-סקס".

"סיינט ג'וד לימדה אותי שלא הכרחי שיהיו לך ציצים ענקיים כדי להיות אלילת מין. כל מה שבאמת צריך זה מוח גדול ואת הגישה הנכונה", אמרה מתכנתת היוניקס נאדין אולמר.

בשיתןף עם כותב נוסף התהדר בכינוי R.U Sirius פרסמה מילהון גם את הספרים: The Cyberpunk Handbook ו- How to Mutate and Take Over the World. היא החלה את דרכה בעולם התכנות בשנת 1967, וכן הייתה מעורבת בפרוייקטים חברתיים ממוחשבים מהראשונים בעולם המחשב, עוד בשנת 1973.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by