ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ילד מלחמת הכוכבים: ועכשיו התביעה 
 
 
מערכת חיים ברשת

אחרי שכל העולם ראה אותו מנופף אלת גולף באוויר כאילו אין מחר, תובע "ילד מלחמת הכוכבים" ארבעה מבני כיתתו על שגנבו את הקלטת שלו והעלו אותה לרשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתבגר קנדי בן 15 הגיש תביעה כנגד בני כיתתו על שהעלו לרשת קטע וידאו, בטענה כי הפרסום הותיר אותו מצולק רגשית. ג'יזליין ראזא, נודע יותר בכינוי "ילד מלחמת הכוכבים" לאחר פרסום קטע וידאו, שבו הוא מחקה, בעזרת מקל גולף, את פעלולי חרב האור של דארת' ויידר.

הקטע זכה לפופולריות עצומה ברשת, והגדילו אנשים מסויימים לעשות ואף הוסיפו לו אפקטים כך שמקל הגולף ייראה ויישמע בדיוק כמו חרב האור. דווח של הגלוב אנד מייל הקנדי.

אולם החשיפה הציבורית של הקליפ הסתברה כנטל על כתפיו הצעירות של ראזא, אשר נמצא בטיפול פסיכיאטרי בשל הפרסום הבלתי רצוי. לשם השוואה, נסו בבקשה לדמיין את סרט הבר מצווה שלכם מופץ ברשת. לא נעים.

ראזא בן ה-15 צילם את הקטע בן שתי הדקות כחלק מפרוייקט כיתתי, אך רוב הסיכויים שהוא מעולם לא התכוון שמישהו אחר יצפה בחיקויים (הלאו-דווקא מחמיאים) של כישורי הסיף שלו.

התביעה שהוגשה בשבוע שעבר מאשימה ארבעה מבני כיתתו של ראזא בגניבת הקלטת מהארון בה היא אוחסנה, עריכת עותק דיגיטלי של הקטע, פרסומו ברשת והזמנת אנשים לצפות בו ולהשאיר הערות מעליבות. אכן, ילדים זה חרא של דבר.

מאז שפורסם הקטע המקורי בשירות החלפת הקבצים קאזאה, הוא הופץ והורד על ידי מיליוני אנשים בעולם, וסיפורו של ראזא הופיע על גבי העיתונים בכל העולם. נכון לעכשיו קיימות כ-38 גרסאות של הווידאו המקורי, בהן הוספו כל מיני אפקטים וצלילים לפעלולי הסיף של ראזא.

אתר אחד אף הגדיל לעשות ופתח עצומה הקוראת לג'ורג' לוקאס להעניק לג'יזליין תפקיד כלשהו בסרט הבא של מלחמת הכוכבים.

בתביעה נאמר כי ראזא נאלץ לסבול הטרדות ומטחי לעג מצד "חבריו" בבית הספר, ומצד הציבור כולו, בשל הפופולריות שהקליפ זכה לו. כן נטען שראזא התחיל בטיפול פסיכיאטרי כדי לנסות להתמודד עם הפרסום ותגובות הציבור.

פרקליטיו של ראזא תובעים פיצויים על סך 225,000 דולר קנדיים (כ-₪716,000) מארבעת בני כיתתו אשר מואשמים כי גנבו את הווידאו ושמו אותו ברשת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by