ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כסף מקוונן ת'עולם 
 
 בניינים ענקיים ומקושטים   
 
מערכת חיים ברשת

דו"חות הרבעון השני של שנת 2003 מספרים את הסיפור הכספי שמאחורי הרשת. מי הרוויחה, מי הפסידה, מי גוועת, מי משגשגת?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפני כמה שנים קשה היה להעביר יומיים ברשת בלי לקבל איזה דיווח מרעיש שכלל כמה ספרות, כמה אפסים מאחוריהן, וסימן הדולר בצד. בימים השמחים של הבועה אי אפשר היה לדבר על אינטרנט בלי להזכיר כסף, ואופציות, מניות בעליה ומניות בנסיקה. היום, תודה לאל ולמיתון, יש מספיק רשת גם בלי להתעסק בשורה התחתונה. אבל פעם בשלושה חודשים, כשהחברות הגדולות מתחילות להגיש את דו"חות הרבעונים שלהן, מותר לבדוק מה קורה שם, במקום בו התענוג של הרשת לובש צורה של טורי מאזנים.

איפה מתחילים? בענקית האינטרנט AOL, שהודיעה כי שילשה את רווחיה לעומת הרבעון השני של השנה שעברה, מ-396 מיליון דולר למיליארד ומאה מיליון. הכנסות חברת האינטרנט הגדולה בעולם היו 10.82 מיליארד דולר. עם זאת, החברה דיווחה שמספר מנוייה קטן ב-846,000, הרבה מעבר לתחזיות הפסימיות ביותר.

באמזון מרוצים בלי "אבל". אמנם בחנות המקוונת לא מדברים על רווחים, אבל ההפסדים הסתכמו בסכום העלוב 43 מיליון דולר, מתוך מחזור מכירות של 1.1 מיליארד. הערכת החברה מדברת כרגע על מכירות שנתיות של כחמישה מיליארד דולר, לעומת רק 4.7 מיליארד בתחילת השנה. כזו שמחה היתה באמזון, שמנית החברה התנפחה לה מיד ב-15 אחוזים.

ענקית החיפושים Overture הראתה עליה של 74 אחוזים בהכנסות, אבל ירידה ברווחים, בשל עלויות גבוהות. את הנתונים המעניינים של גוגל לא נוכל לראות גם הפעם, כיוון שגוגל אינה חברה ציבורית הנסחרת בבורסה.

חברות המדיה צולעות מעט. RealNetworks דיווחה על גידול בהפסדים. במקרומדיה, מפתחת הפלאש, הודיעה על עליה ברווחים, למרות ירידה קלה בהכנסות. בימים הקרובים תפרסמנה גם אינטל ומיקרוסופט את נתוניהן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by