ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זהירות! משחק ממכר 

זהירות! משחק ממכר

 
 
אהוד קינן

תוכנה האוספת את הפלאשים במחשב, אבחון תקלות בכונן הקשיח, עמוד בית אישי ומשחק שפשוט אי אפשר לעזוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – SecExFile Home

 
חוץ מכמות השטויות האדירה שיש באינטרנט, פה ושם מוצאים גם תוכן בעל משמעות. הרבה מהבדיחות הטובות שנשלחות אלינו ומשחקי הרשת הכיפיים מגיעים בפורמט פלאש. מדובר בקובץ לא גדול במיוחד המסוגל להחזיק אנימציות ולעיתים יכולות אינטראקטיביות. הבעיה בקבצים הללו היא שלפעמים לא ניתן להוריד אותם באופן ישיר, או שאיננו זוכרים את הלינק אליהם.
 
 
הפתרון הוא פשוט ביותר ומגיע בתוכנה הנקראת Flash Movie Extract. היא מחטטת בזכרון המטמון, מוצאת את כל הפלאשים שניגנו, ומסדרת אותם ברשימה. ניתן, כמובן, למחוק את המיותרים. כל אחד מאלה שהשארנו מוצג בחלון התוכנה, כאשר למטה מופיעה כתובת האתר ממנו הגיע, שם רוב הפעמים נוכל למצוא עוד פלאשים. התוכנה קלה לשימוש ופועלת כמעט באופן עצמאי.
 
גרסה: 1.1
רשיון: חופשי
גודל: 549kB

הורידו כאן
 
 

לא למקצוענים בלבד – HDD Health

 
אחד הרכיבים החשובים והרגישים במחשב הוא הכונן הקשיח. תקלות בו הן בדרך כלל לא עניין שבשגרה אבל שהן קורות התוצאות יכולות להיות לא נעימות. חשוב לשמור עליו ולתחזק אותו בצורה שוטפת. HDD Health היא תוכנת אבחון המתאימה לכל מערכות ההפעלה של חלונות החל מ-95. בחלון התוכנה תוכלו לקבל מידע טכני על הכוננים הקשיחים שברשותכם (כמו דגם, נפח ומהירות).
 
בנוסף, בניצול מינימלי של משאבי מערכת, התוכנה תפקח על הכוננים. אם אותרה תקלה, חשש לבעיה עתידית או הטמפרטורה עלתה יתר על המידה תקבלו על כך חיווי מיידי. תוכלו לקבל אותו בחלון קופץ ורעשני או בדואר אלקטרוני אם אתם נמצאים רחוק. למשתמשים המתקדמים, כל הבדיקות והתוצאות ישמרו בקבצים על פי בחירתכם שתוכלו לסקור להנאתכם בכל זמן שתרצו.
 
גרסה: 2.0
רשיון: חופשי
גודל: 869kB

הורידו כאן
 

קוד פתוח – The Favorite Start Page

 
אחרי שארגנו ומיינו את כל האתרים המועדפים, בטח נרצה גם לשוטט בהם מידי פעם. התוכנה הבאה הכתובה בקוד פתוח, תמיר את רשימת המועדפים לעמוד HTML קטן ונוח. היא תקח קבוצות האתרים שלכם ותסדר אותם כקופסאות בעמוד צבעוני, כשכל אחת תקבל כותרת לפי שם התיקיה אותה היא מייצגת. קליק על קופסא ירחיב אותה ויחשוף את כל האתרים השמורים בה, ולחיצה על הקופסא הבאה יסגור את הקודמת.
 
תוכלו להעביר אתרים מתיקיה לתיקיה, או למחוק אותם, כל זאת בצורה ויזואלית בחלון הדפדפן, ללא צורך לפתוח את תיקית המועדפים. כפתורי בטל ובצע מחדש יתקנו שגיאות שעשיתם. בסיום יש לשמור את השינויים שביצעתם. לאחר שאתם מרוצים מהתוצאה שקיבלתם, לחצו על Tools - > Internet Options. שם, לחצו על Use Current. עמוד המועדפים יבחר כאתר הבית, ויעלה ראשון בכל הפעלה של הדפדפן.
 
גרסה: 1.43
רשיון: חופשי
גודל: 33kB

הורידו כאן
 

שחקו אותה – Lexa Game Balls

 
בשביל שמשחק מחשב יגזול שעות יקרות מחיינו, הוא לא חייב להיות תלת מימדי ומלא בנשקים ומפלצות. הוא גם לא חייב להיות מורכב מעשרות חידות ודמויות ולשבת בשבעה תקליטורים. מספיק שיש בו משהו שיגרום לנו להישאר רק לנסות לגמור משהו קטן שנמצא ממש מול העיניים, ואחריו עוד אחד, ועוד. לפני שאנחנו יודעים הגיע הזמן לארוחת הערב. משחק אחד כזה שזכה ללא מעט גרסאות הוא המשחק הבא.
 
החוקים בו פשוטים להפליא ומתבססים בעיקר על סבלנות ויכולת ריכוז. לוח המשחק מלא בכדורים במספר צבעים. על מנת להעיף אותם, יש להתאים לפחות שלישיה בשורה או טור של צבע אחד. הדבר נעשה על ידי החלפה בין שני כדורים צמודים. אחרי שהסרתם את הסט הכדורים מעליהם ימלאו את מקומם, ומלמעלה יגיעו חדשים. אם מתכננים טוב ניתן ליצור תגובת שרשרת שרק תגדיל את הנקודות שלכם.
 
גרסה: 1
רשיון: חופשי
גודל: 266kB

הורידו כאן
 

המלצות ועדכונים

דיאט קאזאה, התוספת הפופולרית לתוכנות לשיתוף קבצים יצאה בגרסה חדשה.
 
יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? כתבו לנו או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by