ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שיעור בחופש הביטוי 
 
 
מערכת חיים ברשת

RIAA מוציאה צווי זימון כאילו אין מחר. שתי אוניברסיטאות מבוסטון החליטו שחוק זה חוק: לא נסגיר סטודנטים עד שלא תגישו צווי זימון כמו שצריך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני מוסדות אקדמיים בארה"ב החליטו שלא להתכופף בפני RIAA וללכת לבימ"ש, כנגד צווי הזימון שהם קיבלו, בהם הם התבקשו להסגיר שמות של סטודנטים המואשמים בהורדה בלתי חוקית של קבצי מוזיקה.

אולם הקולג' של בוסטון והמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (ה-MIT) טוענים כי הם אינם מנסים לגונן על הסטודנטים. המוסדות מנסים לשמוט את הקרקע מתחת לצווי הזימון, שאומרים כי הם צריכים למסור מידע על-פי חוק, כיוון שהבקשות עצמן לא הוגשו כמו שצריך.

צווי הזימון האמורים הינם חלק מהאסטרטגיה החדשה של RIAA לרדוף אחרי משתמשים פרטיים שהפרו זכויות יוצרים על שירים. דווח של ה-BBC.

בוסטון קולג' טוענים כי ניתנה להם ארכה קצרה מכפי שדורש החוק וכי צווי הזימון הפרו את החוק הפדראלי בכך שמולאו בעיר הבירה וושינגטון, מרחק של 160 ק"מ מהמקום בו הוגשו, העיר בוסטון.

דובר הקולג', ג'ק דאן, אמר: "ברגע שהצווים ימולאו כמו שצריך, אנו נציית להם".

הפרופסור ג'יימס ברוס, סגן נשיא למערכות מידע ב-MIT, אמר: "אנו מחוייבים על פי החוק הפדראלי לחשוף מידע של סטודנטים אך ורק אם הוגש לנו צו זימון תקף ואם ניתנה לנו על כך הודעה מראש".
 
 
תעשיית המוזיקה, אותה מייצגת RIAA, היא זו שהוציאה את צווי הזימון. RIAA מנסה לזהות אחד מהסטודנטים ב-MIT ושלושה סטודנטים מהקולג' בבוסטון החשודים בכך שהורידו מוזיקה בצורה בלתי-חוקית.

כזכור, הוציאה RIAA למעלה מ-871 צווי זימון (נכון לשבוע שעבר). החבר'ה של RIAA טענו כי הם מעוניינים להכנס רק במורידים הכבדים, מה שלא הפריע להם להוציא צווי זימון גם כנגד משתמשים שהורידו בסה"כ חמישה שירים.

המשתמשים המואשמים בפיראטיות יכולים למצוא עצמם מול תביעת נזיקין על סכומים שבין $750 ל-$150,000.

דובר מטעם RIAA אמר כי ההתאחדות עומדת בחוקים הפדרליים, וכי קיימת "אכזבה" כי המוסדות האקדמיים בחרו לערער על צווי הזימון.

המשתמשים גם הם אינם נרתעים במיוחד. מאז החלה RIAA במערכה נגד משתמשים פרטיים, גברה תופעת שיתוף הקבצים בעשרה אחוזים, וכן עלו לרשת גרסאות של תוכנות שיתוף קבצים אשר מאפשרות להמנע מחיטוט של אנשי RIAA בקרביים של המחשב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by