ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המסנג'ר לא משחק בעברית 
 
 
ניצן ברומר

בגרסה העברית של msn messenger קיים רק משחק אחד; אם אתם רוצים לשחק בשאר המשחקים המובטחים באתר התוכנה – תתחילו לצחצח את האנגלית שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפני כחודש יצאה לאינטרנט גרסה מספר 6.0 של msn messenger. הגרסה כוללת לא מעט מאפיינים חביבים, אבל המאפיין המעניין ביותר היה האפשרות לשחק משחקים עם חברים באמצעות התוכנה. בדיווחים הבטיחו משחקים כמו דמקה ו-minesweeper, אבל כשפתחנו את הרשימה גילינו רק איקס עיגול.

בהתחלה חשבנו שבגלל שהתוכנה יצאה בחטף בגלל ההדלפה של גרסת הבטא לרשת, יש רק משחק אחד וקיווינו שהמצב ישתנה במהרה. אחרי חודש נמאס לנו לחכות, והתחלנו לבדוק.

פנינו לתמיכה של שירות המסנג'ר ופירטנו את הבעיה. אחרי 20 דקות בלבד קיבלנו תשובה וגילינו ששוב דופקים את היהודים: מתברר שכל המשחקים שמפורטים (גם באתר הישראלי, אגב), קיימים רק למשתמשי המסנג'ר שהגדרת השפה שלהם היא אנגלית אמריקאית (EN US). כל שאר אומות העולם צריכות להמתין עד שהמשחקים יתורגמו לשפתם.

הפיתרון הוא פשוט למדי, הוסיף התומך: כל מה שצריך לעשות הוא להסיר את המסנג'ר מהמחשב, להיכנס להגדרות הדוט.נט פספורט ולשנות את השפה ל-EN US, לאתחל את המחשב ולבסוף להוריד ולהתקין מחדש את המסנג'ר.

מסתבר שגם ההליך ה"פשוט" הזה לא ממש עובד. הקישור שסיפק התומך אכן מוביל לדף שמאפשר לעדכן את הפרטים, רק שבין הפרטים שנמצאים שם (שם, ארץ המוצא, עיר, מיקוד, מין ותאריך לידה) אין שום זכר לאפשרות שינוי שפה. חיפשנו שוב ושוב, ניסינו את מזלנו בגרסה האנגלית של העמוד ואפילו חלמנו בספרדית. לא ניתן לשנות את ההגדרה של השפה בקישור שנתן התומך.

את התשובה מצאנו בקבוצת דיון של msn, המוקדשת לשירות המסנג'ר. מסתבר שהפיתרון הוא הרבה יותר פשוט ממה שהתמיכה של מיקרוסופט טורחת לציין. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לעמוד הבא, לכבות את המסנג'ר, להוריד ולהריץ את הסקריפט שבאתר ואז להפעיל את המסנג'ר מחדש. כשהמסנג'ר יתחבר תוכלו לראות את כל המשחקים הקיימים מבלי שתאלצו להסיר ולהתקין מחדש.

הערה: מערכת חיים ברשת אינה אחראית לתוצאות ההתקנה וממליצה להתייעץ עם גורם מוסמך לפניה

מ-MSN ישראל נמסר כי המשחקים הם חלק ממספר יישומים שניתנים ביחד עם תוכנת המסנג'ר (כמו למשל שיחות למפעילים סלולרים) ולא כל היישומים פועלים בכל העולם. בנוגע להופעה של המשחקים באתר, אומרים ב-MSN שהטקסט מתורגם בחו"ל ומופץ באחידות לכל העולם כשלחברה אין שום דרך להתערב בדף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by