ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הכל אני יכול בחופש הגדול 
 
 קייטנת ההאקרים של מגדל הילד   
 
רויטרס

מה מלמדים אותם שם בבית ספר? ילד בן 17 מארה"ב שלח ספאם והונה אנשים למסור לו את פרטי האשראי שלהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים בוועדת הסחר הפדראלית מסרו ביום ב' כי הם תפסו ילד בן 17 שמצא דרך משעשעת (אם כי לא חוקית בעליל) לנפח את דמי הכיס שלו. הילד שלח ספאם ובו דף המתחזה לאתר AOL
ועבד על אנשים לתת את פרטי כרטיס האשראי שלהם. בעזרת הספאם הצליח הילד לגנוב אלפי דולרים.

גורמים רשמיים בוועדת הסחר הפדראלית מסרו כי הם הסכימו להגיע לפשרה בתיק שנפתח כנגד בן-העשרה, אשר בשל גילו לא חשפו את שמו, לאחר שהוא הסכים להחזיר חזרה את $3,500 שגנב וחתם על הסכמה שלא לשלוח לעולם ספאם.

מדובר בפעולת האכיפה הראשונה של ה-FTC כנגד תרמיות אינטרנט המשתמשות בספאם כדי לפתות משתמשי מחשב למסור מידע כלכלי אישי (ע"ע מס' כרטיס אשראי). "אנחנו רק מתחיליםפ לגלות כמה נפוצים האי-מיילים הללו. הם רק מתחילים לשגשג עתה", אמר מוזל טומפסון, נציב הוועדה.

במקרה מיום ב', האי-מיילים ששלח בן-העשרה מסרו לנמענים כי הם מתבקשים לעדכן את חשבונות החיוב שלהם ל-AOL ובמייל היה לינק ישיר אל "מרכז החיוב של AOL".

הלינק העביר אנשים לאתר מזוייף של AOL שהכיל את הלוגו של החברה וכן קישורים לעמודים אמיתיים של AOL. בדף עצמו הונחו האנשים להקליד את מספר כרטיס האשראי, שם הנעורים של אימם, כתובת לחיוב, מספר הביטוח הלאומי, מספר חשבון בבנק, שמות הכינוי ב-AOL וסיסמאות.

דובר מטעם AOL מסר כי החברה מרוצה מפעולת ה-FTC. לטענת הדובר כמעט כל אחד יכול לחקות את הקו הגרפי והלוגו של כל חברה, וכי הגולשים פשוט צריכים להיות "דרוכים וזהירים". "תמיד אמרנו למנויים כי AOL לעולם לא תבקש מהם את הסיסמה או את אינפורמציית החיוב שלהם. זה כלל הזהב של AOL".

בן העשרה השתמש באינפורמציה שהשיג על מנת לפצוח במסע קניות אינטנסיבי וכדי להתחבר לחשבונות AOL של קורבנותיו כדי לשלוח עוד ספאם. הוא גם גייס אנשים נוספים על מנת שיאספו את המשלוחים שהוא הזמין בעזרת פרטי האשראי הגנובים.

נציג ה-FBI מסר בוועידת עיתונאים כי לסוכנות מגיעות כ-9,000 תלונות בחודש אודות אי-מיילים ואתרים מזוייפים. גורמים רשמיים מסרו כי מקרים דומים של "דייג סיסמאות" נמצאים תחת חקירה אך לא הוסיפו בכמה מקרים מדובר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by