ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רוטר.נט נ' עיתונאי מסויים 
 
 
עידו קינן

רוטר.נט ויואב יצחק ממשיכים להתכתש להנאת הגולשים: רוטר חוסם ליצחק את הגלישה לרוטר.נט, ולא מאפשר לכתוב את שמו בפורומים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לכל איש יש שם? הידיעה של יצחק באתרו (למעלה) ובפורום ברוטר.נט
 לכל איש יש שם? הידיעה של יצחק באתרו (למעלה) ובפורום ברוטר.נט   
הסכם הפשרה של העיתונאי יואב יצחק ומפעילי אתר רוטר.נט אינו שלום קר, אלא הודנא לזמן-מוגבל: לחיים ברשת נודע כי ישעיהו רוטר חוסם ליצחק את הגישה לרוטר.נט, ומונע את הכנסת שמו של יצחק לפורומים, באמצעות סקריפט שהופך את המחרוזת "יואב יצחק" ל"עיתונאי מסויים".

כדי להימנע מפניות של יצחק בנוגע להודעות פורום שלדעתו מהוות פגיעה בו, החליט רוטר לחסום גישה לאתרו מכתובת ה-IP שמשמשת את יצחק לגלישה. הדבר הוא מטרד בלבד, ואינו מונע גישה לאתר, למשל על ידי שימוש בכתובת IP אחרת או דרך שרת פרוקסי אנונימי.

בנוסף, הוכנס לפורומים סקריפט אשר הופך כל מופע של צמד המילים "יואב יצחק" ל"עיתונאי מסויים", כך שלא תתאפשר השמצה של יצחק, שעלולה לגרום לתביעת דיבה נוספת מצידו. גם כאן, עקיפת הסקריפט פשוטה, על ידי איות שונה של השם או הוספת תווים מפרידים בין המילים.
 
 
הסקריפט מהווה בעיה לא רק לפורומיסטים שרוצים לדון ביצירתו של הזמר יואב יצחק: הוא יוצר מצבים משעשעים, כמו ציטוט מתוך מאמר מאתר "מחלקה ראשונה" של יצחק, בו הקרדיט לכותב הוא "עיתונאי מסוים", לצד כתובת האימייל של יצחק; או דיון שלם על יצחק, ששמו לא מוזכר בו ולו פעם אחת.

רוטר אישר את הדברים: "ה-IP של יואב יצחק אכן סגור לגלישה ברוטר.נט וזה נכון שכל פעם שכתוב 'יואב יצחק' זה הופך אוטומטית ל'עיתונאי מסויים'".

אז אם אני רוצה לראות מה אנשים כתבו על יואב יצחק, אני כותב בחיפוש "עיתונאי מסויים"?
"נכון מאוד. זה בעקבות זה שהוא יושב לי על הזנב בצורה בלתי הגיונית, וכל יומיים אני מקבל מכתב שפוגעים בכבודו. כל מי שאומר 'יואב יצחק פויה', כבר הוא מתלונן".

פנינו ליצחק לקבל תגובה לידיעה, והוא השיב: "אתה זוכר מה אמרתי לך לפני בערך שנה, בשיחה האחרונה שלנו? אני אזכיר לך, ביקשתי ממך לא להתקשר אלי יותר".

אתה לא מעוניין להגיב?
"אני לא חייב לענות לך על השאלות כרגע".

ודאי שלא, אבל אני מתקשר כי נהוג לקחת תגובה כשמפרסמים סיפור...
"אני אומר לך שוב: ביקשתי ממך אז לא להתקשר אלי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by