ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קוד פתוח סגור? 
 
 מי אכל מהיוניקס שלי?   
 
מערכת חיים ברשת

SCO, שתביעתה על זכויות יוניקס V אושרה, תדרוש דמי חסות ממשתמשי לינוקס הרוצים להימנע מתביעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
SCO עושה את מיטב מאמציה כדי להיכנס לחבורת חביבות המדור (בהן חברות וארגונים כמו RIAA ומיקרוסופט). אחרי שקיבלה את הזכויות על מערכת יוניקס V בארה"ב, מתחילה החברה לדרוש פרוטקשן ממשתמשים מסחריים של לינוקס, כשברקע איום בתביעה משפטית.

SCO היא החברה המחזיקה בזכויות על חלק מקוד המקור של יוניקס ומשווקת במקביל גירסה משלה ללינוקס. לאחר שחתמה על הסכם לגבי שימוש בקוד המקור עם מיקרוסופט, פצחה החברה בשורת הצהרות לגבי כוונתה לתבוע את כל מי שלדעתה מפר את זכויות היוצרים שלה על יוניקס - וב-SCO מתכוונים בכך למשתמשי תוכנת לינוקס גרסת 2.4 ומעלה, שלטענתה מבוססת ברובה על הקוד שברשותם – ולקינוח הגישה תביעת ענק (שלושה מיליארד דולר) נגד IBM, כדי להבהיר שהיא רצינית.

אתמול במהלך כנס, מעודדים מאישור זכותם על על מערכת יוניקס V, הכריזו ב-sco על כוונתם להתחיל בשליחת הודעות למשתמשים עסקיים של לינוקס, שבה המלצה להתחיל לשלם: "מ - 2001 משתמשים מסחריים של לינוקס משתמשים בתוכנה שכוללת את הקוד שלנו, תוך הפרת זכות יוצרים", אמר כריס סונטג, סמנכ"ל בכיר של SCO, ל-WIRED, "רצינו לתת ללקוחות אפשרות להשתמש בתוכנה באופן חוקי לאחר שישלמו עליה את המחיר במלואו".

המחירים ש-SCO תדרוש כדי להכשיר את השרץ המכונה לינוקס לא יפורסם בשבועות הקרובים, כך לפי אתר הרגי'סטר, אולם הובהר כי מי שישלם לא ייתבע על הפרת הזכויות ב"עבר, הווה ובעתיד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by