ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להתעדכן בחינם 
 
 עדכוני חדשות מקובצים – עם RSS   
 
מערכת חיים ברשת

מפרט ה-RSS המשמש לבניית בלוגים עובר לידי ארגון שלא למטרות רווח, אולי עכשיו אנשים ידעו בכלל מה זה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מרכז ברקמן לחברה ואינטרנט בבית הספר למשפט בהרווארד (אלה שעוקבים אחרי מצב האינטרנט בסין) הוא השומר החדש של מפרט ה-RSS, מפרט המשמש ככלי פופולרי לבניית אתרי בלוגים.

מרכז ברקמן קיבל לידיו את הבעלות על ספסיפיקציית ה-RSS 2.0 מוקדים יותר השבוע מאת חברת UserLand, שבבעלותו של דיוויד ווינר, מחבר המפרט, אשר העביר למרכז את זכויות היוצרים שלו.

RSS”, הידוע כ-Rich Site Summery הינו מושג המתאר דרך להפצת תכנים של אתר אינטרנט כלשהו, בדרך שתהיה מובנת לא רק למשתמש, אלא גם למכונות ולמחשבים", כפי שמסביר זאת הלמו באתר "דואר חשמלי".

"בניגוד לתכנים באינטרנט הנמצאים על דף במבנה HTML, הניתן לצפייה בעזרת תוכנת דפדפן ביתית המותקנת על מחשב, תכנים המופצים במבנה RSS, הם תכנים שגם מכונות יכולות להבין, ולהסיק מהם מה היא הכותרת, מה הוא התיאור של התוכן, מי כתב אותו, מתי הוא נכתב והיכן הוא נמצא על הרשת."

ג'ו אודל, חבר הוועד המייעץ החדש עבור המפרט במרכז ברקמן, אמר כי הוא מקווה כי הם יצליחו להפיץ את בשורת ה-RSS. "זה לא הגיע רחוק למקומות שזה יכול היה להגיע אליהם עד עתה", אמר אודל לאתר CNET.

גולשים מסויימים חששו כי הבעלות על ה-RSS על ידי חברה אחת תתן לחברה הזו יותר מדי שליטה על הטמעת התקן. העברת המפרט למרכז אקדמי ללא מטרת רווח אמורה לשכך את חששות אלה, טוענים מומחי הבלוגים.

בדף האינטרנט שהודיע על השינוי, פרסם הוועד המייעץ כי הצעד הראשון שלו יהיה לעבור על המפרט ולחפש לינקים שבורים וגליצ'ים בתיעוד. הוועד גם יעבוד על חינוך הציבור על יתרונות ה-RSS 2.0 ויעזור למפתחים להתרגל לעבודה עימו.

"העולם עדיין לא יודע על ה-RSS”, אמר וינר. "זה עדיין בחזקת הנעלם הגדול".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by