ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לכו תחפשו 

לכו תחפשו

 
 
מערכת חיים ברשת

יאהו משבחת את הפטנטים של overture, כשברקע תביעה של האחרונה נגד גוגל, האקסית, על הפרת פטנטים כמובן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מערבולת התשוקה והתככים של מנועי החיפוש גלשה זה מכבר לתחום המשפטי של זכויות על פטנטים. בפרקים הקודמים: יאהו מציעה לרכוש ב – 1.63 מיליארד דולר את מנוע החיפוש המוביל בתשלום overture. זאת, לאחר שזרקה את גוגל, שאיימה על מעמדה כאחד הפורטלים המובילים. במקביל לסאגה הרומנטית הזו, עומדות ותלויות תביעות של overture, בין היתר נגד גוגל, על הפרת זכויות על פטנט.

Overture טוענת שלה הפטנט על על השיטה בה אתרים משלמים למנוע החיפוש כדי להשפיע על דירוגם. וכן על שיטת גביית התשלום ממפרסמים, pay for performance, שבה המפרסם משלם רק אם גולשים אשכרה נכנסים לאתר שלהם. שיטת הדירוג של overture הלכה וצברה תאוצה, ובין לקוחותיה של של החברה נמנו AOL, MSN ויאהו, השתמשות במנוע החיפוש שהיא מציעה.

לפני כמה חודשים הגישה overture תביעה נגד גוגל, באשמה שזו הפרה את זכויותיה על שיטת ה- pay for performance. מנכ"ל החברה הסביר ל-CNN שהם מייחסים חשיבות גדולה למשאבים האינטלקטואלים שלהם (פטנטים, אלגוריתמים ושכאלה). ובצדק - כאמור, חודשים מספר עברו ויאהו הגישה הצעת רכישה בעבור overture, במסגרתה תשיג את הזכויות על יותר מ – 60 פטנטים.

"הנכס האינלטקטואלי היה רכיב חשוב בהחלטה לרכוש את אוברצ'ר", אמר מנכ"ל יאהו, טרי סמל, בתדריך למשקיעים בשבוע שעבר. "אנחנו מאמינים שלתעשיית הפרסום באינטרנט עתיד מזהיר".

אז מה בעצם קורה פה? חברה שיאהו רוכשת נמצאת בהליך תביעה נגד גוגל, האקסית המאיימת של יאהו. הממממ, מעניין מה צופנים בחובם הפרקים הבאים בסאגה. בכל מקרה, זה בטח יהיה מעניין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by