ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
RIAA התחילה לצוד מחליפי קבצים 
 
 להעמיד את כל מחליפי הקבצים בשורה!   
 
צבי טלית

תעשיית המוזיקה החלה להוציא צווי זימון למשפט ליותר מ-871 אמריקאים שהחליפו מוזיקה ברשת. האם יש סיכוי שמישהו יגיד להם שהם נמאסו?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנכ``ל RIAA – האיש השווה מיליונים
 מנכ``ל RIAA – האיש השווה מיליונים   
תעשיית התביעות (והמוזיקה) האמריקאית ונציגתה עלי-אדמות, RIAA, פיזרו בזמן האחרון הרבה הצהרות, מתוקשרות היטב, אודות כוונתן להלחם במחליפי הקבצים. והנה זה מגיע: התעשייה זכתה לאישור של לפחות 871 צווי זימון לבית משפט לאנשים החשודים בשיתוף בלתי מורשה של קבצי מוזיקה ברשת האינטרנט.

פקידים במערכת המשפט האמריקאית מסרו ביום ו' לרשתות החדשות כי בכל יום שחולף מאשרים בתי המשפט עוד כ-75 צווי זימון נוספים. מדובר בקפיצת מדרגה של ממש במאמציה של התעשייה להאבק בפיראטיות המקוונת.

כמעט כל ספקית אינטרנט בארה"ב התבקשה (עם צו בית משפט כמובן) למסור פרטים מזהים של מחליפי קבצים. התעשייה אוספת את פרטיהם של האנשים מספקיות האינטרנט, ובקרוב תתחיל להגיש תביעות אזרחיות נגדם.

RIAA החלה באורגיית הצייד שלה, לאחר ששופט פדראלי פסק כי שירותי החלפת הקבצים אינם אחראים בפני החוק, על הפרת זכויות היוצרים מצד מיליוני המשתמשים בתוכנות. ממסמכי בתי המשפט עולה כי המחלקה המשפטית של RIAA לא התעצלה וכי היא הגישה צווי זימון לכל ספקית אינטרנט גדולה בארה"ב, ביניהן Earthlink, Pacific Bell Internet, Comcast ו-Charter Communications.

RIAA מאיימת כי על מחליפי הקבצים יוטלו קנסות של עד $150,000 דולר על כל מקרה של הפרת זכויות יוצרים (ע"ע על כל שיר שהורדתם). הצעת חוק שהעלו שני חברי קונגרס דמוקרטים בשבוע שעבר אף תאפשר, אם תתקבל, להטיל עונשי מאסר בפועל על מחליפי קבצים.
 
 
אתר הרג'יסטר, העוקב מזה זמן רב אחר כל נושא החלפת הקבצים (ושלא נחשב כאוהד גדול של RIAA) פרסם במהלך הסופ"ש מאמר, שאחד המרואיינים בו העלה נתון סטטיסטי פשוט : "מספר מחליפי הקבצים בארה"ב גבוה ממספר האנשים שהצביעו לשני המועמדים לנשיאות גם יחד בבחירות האחרונות", מה שאומר כי אם יצטרכו להכניס לכלא מחליפי קבצים, הרי שיהיה צורך פשוט להפוך את רוב היבשת למושבת עונשין אחת גדולה.

הגולשים כאמור לא בדיוק מתרגשים עדיין, ונאבקים ב-RIAA בדיוק בדרכים שהם מכירים: ממשיכים להוריד כאילו אין מחר. עלייה דרמטית בהחלפת הקבצים נרשמה מאז הודיעה RIAA על כוונתה לתבוע משתמשים פרטיים.

כמו כן עלו לרשת גרסאות חדשות לתוכנות ה-P2P, קאזאה-לייט ומורפיאוס, אשר מאפשרות למשתמשים את הגברת אמצעי הבטיחות נגד אפשרויות סריקת המחשבים על ידי RIAA והבלשים שלה.

אבל בינתיים אף אחד עדיין לא קם ואמר ל-RIAA בפרצוף: חבר'ה, הגנבים האמיתיים פה זה אתם. אתם מממנים פוליטיקאים מושחתים שמחוקקים חוקים שעוזרים לכם להתעשר עוד יותר. אתם אלה שעושקים אומנים וחונקים כל יצירתיות אמיתית בשם כוחות השוק. אתם צריכים להכנס לכלא, לא אנחנו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by