ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט אישר: מיקרוסופט תפצה את תושבי קליפורניה 
 
 בואו ילדים, סאנטה יביא לכם כסף מדוד ביל   
 
מערכת חיים ברשת

ביהמ"ש בקליפורניה אישר הסכם פשרה שעל פיו תחזיר מיקרוסופט 1.1 מיליארד דולר לתושבי קליפורניה, בעקבות תביעה ייצוגית שטענה כי הפקיעה מחירים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ככה ייראו שוברי הפיצוי?
 ככה ייראו שוברי הפיצוי?   
שופט במדינת קליפורניה העניק ביום ו' אישור מוקדם להסכם הפשרה שלפיו תשלם מיקרוסופט לתושבי קליפורניה פיצוי על סך 1.1 מיליארד דולר על מנת לסגור את התביעה הייצוגית שטענה כי החברה גבתה סכומי כסף מנופחים מהצרכנים בעבור מערכת ההפעלה חלונות.

פסיקת השופט פול אלברדו מאפשרת את העלאת הסכם הפשרה למדרגה הבאה, שבה יודיעו לצרכנים ביתיים ועסקיים כי הם יכולים להגיש בקשה לקבלת קופוני פיצוי בערך של $5 עד $29. השוברים יכולים לשמש לרכישת רוב מוצרי החומרה והתוכנה מכל יצרן שהוא. נחמד יהיה לראות את תושבי סן-פרנסיסקו רוכשים לינדוז עם הכסף של ביל גייטס.

טאונסנד, טאונסנד וקראו, משרד עו"ד שהגיש את התביעה הייצוגית, הכריז כי הפסיקה מיום ו' היא "החזר הכספים הגדול ביותר בארה"ב במקרה שמונופול גבה יותר מדי כסף. והחזר הכספים הגדול ביותר שהושג תחת חוקי המונופול של קליפורניה".

רשת CNET לא הצילחה לקבל את תגובת מיקרוסופט לפסיקה עד למועד העלאת הכתבה.
 
 
התביעה המקורית, שהוגשה בפברואר 1999, טענה כי מיקרוסופט הפרה את חוקי המונופול של חוקי קליפורניה כאשר הפקיעה מחירים בעד $40 לעותק עבור מערכות ההפעלה חלונות 95 וחלונות 98.

תושבי קליפורניה המעוניינים לקבל החזר, יוכלו לגשת לאתר MicrosoftCalSettlement.com או לטלפן ולקבל טופס לביתם. בנוסף הקים משרד עו"ד גם אתר שאלות ותשובות לגבי הסכם הפשרה. ההסכם תקף לגבי כל אזרח מדינת קליפורניה אשר רכש את חלונות או כל תוכנה אחרת של מיקרוסופט בין התאריכים 18 בפברואר 1995 ל-15 בדצמבר 2001.

שני שלישים מסך הפיצויים ילך לבתי הספר הציבוריים במדינה בעירוב של תרומת תוכנות של מיקרוסופט ומענקים כספיים. למרות שהסכום עליו הוסכם הוא 1.1 מיליארד דולר, בהחלט יכול להיות שמיקרוסופט תשלם רק 367 מיליון דולר, שזה הסכום שהיא חייבת למערכת החינוך בקליפורניה אם אף אזרח לא יתבע את השובר שלו. אם כל השוברים ייתבעו, מיקרוסופט תאלץ לשלם את כל הסכום, אולם בתי הספר לא יקבלו אגורה.

במשך ארבעת החודשים הקרובים, מוזמנים אזרחים המתנגדים לפשרה לכתו לביהמ"ש. השימוע הבא נקבע ל-13 בפברואר 2004, על מנת לעקוב אחר יישום ההסכם ואז לאשא או לדחות אותו.

מיקקרוסופט איננה חברה הטכנולוגיה הראשונה שמשלמת סכומי עתק לאחר שהפסידה בתביעה ייצוגית. ב-1999 חתמה חברת טושיבה על הסכם פשרה בתביעה ייצוגית שצצה לאחר שהחברה מכרה מחשבי לאפ-טופ עם כונני פלופי פגומים. מייד לאחר חתימת ההסכם, אותם עו"ד שניהלו את התביעה נגדה, מיהרו להגיש תביעות דומות כנגד קומפאק, HP, NEC ופקארד-בל NEC.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by