ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
התאבדויות ברשת: מנכ"ל תפוז נ' וואלה (המשך) 

התאבדויות ברשת: מנכ"ל תפוז נ' וואלה (המשך)

 
 
עידו קינן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(לתחילת הכתבה)


אם אני, כמנהל אתר, לא רוצה לקחת אחריות על הדברים האלה כי אני לא מסוגל להתמודד איתם מבחינה מקצועית – אתה לא חושב שפתרון נכון יהיה למחוק את ההודעות האלה?
אליאב: "אני רוצה לראות אותך כמנהל אתר מסתכל בעיניים לאמא שהבן שלה התאבד, שכתב הודעה לפני שש שעות בפורום בוואלה, 'אני רוצה להתאבד, נמאס לי מהחיים, אני עכשיו לוקח את הגלולות', ואתה אומר לה 'אני מחקתי את ההודעה, ולא העברתי את האימייל הזה למשטרה'. זה חוסר אחריות, וזה לא ישראלי, ההתנהגות הזאת. אנחנו מדינת ישראל, כל אחד צריך לדאוג לאנשים, לחברים, לתושבים במדינה, ואתר כמו וואלה, שיש בתוכו מיליון וחצי גולשים, שלא דואג לגולשים שלו, אני חושב שזה חמור. יש משהו מוסרי בעניין הזה. להפנות לפורום ער"ן זה לא פתרון, כי אין מי שיקבל את האימייל. בנאדם אמר 'אני רוצה להתאבד, אני לוקח את הגלולות', הוא לחץ enter והוא סוגר את המחשב. הוא לא ממשיך לגלוש בפורום – הוא מתאבד, הוא כבר לוקח את הכדורים, אז מה זה עוזר שאתה כותב לו הודעות? למה זה נועד?"

מנהלת פורום פסיכולוגיה ב-ynet אמרה לנו שאדם שמפרסם הודעת התאבדות זה לא אדם שרוצה להתאבד בהכרח, אלא לבקש עזרה.
"אני מקבל את הגישה שלה, היא הרבה פעמים נכונה, אבל ההיסטוריה הוכיחה שזה גם לא נכון. עובדה שאנחנו עלינו בשנתיים על איזה ארבעה מקרים. מה, רק בתפוז מתאבדים? אמנם תפוז הוא האתר הכי גדול בתחום, ואולי בדברים האלה יש לנו יותר מכל אחד אחר, אבל בשורה התחתונה, אם מישהו מתאבד, צריך לעזור לו, ולא להגיד 'הוא כן התכוון, הוא לא התכוון'. אז היית טועה באחד לארבע, אחד לחמש. לא מפריע לי ששוטרי משטרת ישראל דופקים על ארבע דלתות לא נכונות, אבל בחמישית הם מצילים נפש. אני יחסית מאלה שפחות מלכלכים, אבל פה זה סופר-סופר-סופר לא מוסרי, ואני אומר לך את זה כישראלי, לא כמנכ"ל תפוז חס וחלילה".
 
 
לדעתך זה קשור למנכ"ל החדש, אילן ישראלי?
"אני חושב שהמנכ"ל החדש חטף בומבה בראש מהסיפור של הניסויים בבעלי חיים. הם פתחו פורום, סגרו פורום, ואז הוא החליט החלטה גורפת ולא לקח בחשבון את ההשלכות של העניין. ובתור אחד שנפגש איתו פעם אחת, אני חושב שאם הוא יחשוב על זה עוד כמה פעמים ויראה שזה טעות, הוא ישנה את ההנחיות שלו. אם וואלה באמת החליטו ככה, הייתי אומר לכל האמהות בישראל, 'תבדקו שהילדים שלכן לא גולשים בוואלה', כי זו באמת החלטה כל כך נבזית, פשוט נבזית, זה כמו לראות בנאדם שנדרס ברחוב ולא לעזור לו. מה ההבדל? ראית בנאדם נדרס, מה, אתה לא יכול להתקשר 100? למה לא תביא אמבולנס, למה לא תעשה משהו?"

אני חושב שברגע שאתה לוקח אחריות על אחד, אתה לוקח אחריות, גם משפטית, על כולם.
"אני רואה שאותך לא שכנעתי. אתה נוסע בכביש חיפה, אתה רואה מישהו שנפגע מרכב, שוכב על הרצפה, שותת דם. מה אתה עושה? אתה ממשיך לנסוע, 'לא ראיתי כלום', או אתה מרים טלפון? אז אותו דבר פה, מישהו אומר 'אני עכשיו יורה בעצמי בראש', 'התחלתי לקחת את הגלולה הראשונה, אני כבר בגלולה העשירית, אני מרגיש מטושטש', מה אתה עושה? מתעלם, מוחק את ההודעה או מתקשר למשטרה? וואלה בחרו את השתיים הראשונות. אני בוחר בשלישית.

אני לא נכנס במתחרים שלי, אף פעם לא נכנסתי במתחרים שלי, אבל אני חושב שהפעם זה פשוט חובה", אמר אליאב. "אתה גם יכול לכתוב את הכותרת עלי איך שאתה רוצה. זה פשוט בושה, לא נשמע כדבר הזה, זה מקומם אותי. לא אכפת לי האינטרנט הישראלי בעיקרון חוץ מתפוז, אבל הקטע שם מקומם אותי. זה לא ראוי. הוא [מנכ"ל וואלה, אילן ישראלי] אמר שכל האתרים הולכים בעקבותיהם. לא ייתכן שילכו בעקבותיהם בקטע הזה. שיהיה כתוב בכותרת: 'מנכ"ל תפוז אומר לא לגלוש בוואלה'".
 

תגובת וואלה

התגובה היחידה שהסכימו לתת בוואלה היא זו שמסבירה את המדיניות שלהם.

מערכת חיים ברשת פנתה לוואלה מספר פעמים, הסבירה שכל הגורמים שהתראיינו לכתבה מתחו ביקורת חריפה על המדיניות הזו, וביקשה לראיין את המנכ"ל, אילן ישראלי, ואת מנהל הקהילות, ליאור חמודות. כל בקשותינו נענו בשלילה.

למרות זאת, עדיין נשמח לראיין מישהו מאנשי מוואלה, ולפרסם את תגובתו לדברים שהועלו בפרוייקט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by