ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כישלון נוסף של מערכת החינוך 
 
 הוא רק בארץ אחד חודשיים, הוא לא יודע עברית   
 
שחר בימתי

למכשיר הפאלם החדש של "כלנית" יש בעיות בהבנת הנקרא: כרגע אין בדגם כתיבה עברית חופשית; כלנית בתגובה: לקוחות שיתלוננו על הבעיה יוכלו להחזיר את המכשיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם רכשתם לאחרונה מחשב כף-יד מסוג פאלם Zire 71, והתפלאתם מדוע אתם לא יכולים להשתמש בתוכנת "גרפיטי", אתם יכולים להירגע (באופן חלקי). הבשורה הטובה היא שהסיבה לתקלה היא טכנית בלבד, ולא קשורה למכשיר או לכתב היד שלכם. הבשורה הפחות טובה היא, שלפחות בתקופה הקרובה לא תוכלו לכתוב בעברית.

תוכנת גרפיטי מותקנת על מחשבי כף-יד, ומאפשרת לשרבט טקסט על מסך המכשיר בכתב יד – והופכת אותו לאותיות דפוס. ה-Zire 71 תומך בגרפיטי באנגלית, אבל לא בעברית.

"כלנית", המשווקת את המכשירים ברשתות השיווק בארץ, לא טורחת לפרסם (באמצעות מדבקה, למשל) או לפחות ליידע את המוכרים בחנויות שהמכשיר לא תומך בגרפיטי בעברית. ברשת שיווק גדולה אליה פנינו, סיפרו לנו שהמכשיר פשוט הגיע אליהם ואף סוכן של החברה לא טרח לדבר איתם בנושא.

סמנכ"ל השיווק בכלנית, אלון סקארבין, אמר לחיים ברשת כי החברה לא מפרסמת תכונות של המוצר שאינן קיימות: "העברית נמצאת כרגע בפיתוח, וכשיהיה, אנחנו נקרא ללקוחות למרכזי השירות, שיקבלו את העברית בחינם". עם זאת אמר סקראבין כי החברה תהיה מוכנה לקבל בחזרה מכשירים של לקוחות שיתלוננו על הבעיה.

מנהל הטכנולוגיות בחברה, ארנון פאלקוב, אמר כי אין כרגע תאריך יעד ליציאת הגירסה המעודכנת. "חברת פאלם עברה לגירסת גראפיטי 2, המאפשרת ללמוד את כתב היד של המשתמש, ולכן התוכנה איתה עבדנו עד עכשיו איננה רלוונטית", אמר פאלקוב.

שני המרואיינים לא ידעו לומר כיצד מתכוונת כלנית להודיע לכל הרוכשים החדשים על עדכון התוכנה, לאור העובדה שאין ברשותם את מאגר הטלפונים של הקונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by