ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אם אין לחם, תעבדו על פינגוין 
 
 
מערכת חיים ברשת

האו"ם מצא שיטה מצויינת לעזור למאות אלפי הפליטים באפגניסטן: לתת להם לינוקס ושיעשו משהו עם האינטרנט הזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסיוע העצום בגודלו שהאו"ם מרעיף על אפגניסטאן לא מספיק: השלטון לא יציב וסובל מהתקפות פוליטיות וצבאיות, שלא לדבר על המיליונים שחיים בעוני ועל הפליטים שעדיין לא שבו לביתם מאז הסתיימה המלחמה עם ארה"ב לפני כשנתיים. מי שאמורה להציל את המצב היא לא אחרת מלינוקס.

יחידת הפיתוח של האו"ם החלה להכשיר עובדי מדינה לעבודה על מערכות מחשבים המבוססים על מערכת הקוד הפתוח, כדי שיוכלו לתמוך במיחשוב המנהל הציבורי, וכך למחשב את המדינה הישר אל חיקה החם של הקדמה (ואולי יתגשם חלומו של קופי ענאן על גאולה פיננסית דרך האינטרנט). בוגרי התוכנית אמורים, בין היתר, לעבוד על תשתית לחיבור המדינה לעולם המקוון.

באו"ם מקווים שהתוכנית תאפשר לאפגניסטאן להתמודד עם שאר מדינות העולם המתפתח, המקציבות משאבים רבים לסגירת פערים טכנולוגים, וכן תסייע לבניית כלכלת המדינה. משרד התקשורת האפגני מקווה שבוגרי התוכנית יוכלו להנחיל את הידע שברשותם לדורות הבאים של אנשי מחשב ואינטרנט, ולהמשיך להכשיר עוד ועוד פקידים בדרך למנהל ציבורי מתפקד ותשתית אינטרנט יציבה.

עכשיו רק נותר לקוות שעוד מדינות - ולא רק מדינות עניות שלא יכולות להרשות לעצמן מערכות הפעלה בתשלום - ייבחרו להשתמש בתוכנות חינמיות וללא מטרות רווח. לו יהי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by