ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
וש-RIAA יחפשו אותנו 
 
 יאללה חברים, להתחיל להוריד!   
 
מערכת חיים ברשת

לשרותי החלפת הקבצים נשבר מהשטויות של RIAA: גרסאות חדשות מציעות למשתמשים דרכי התחמקות ממערכות הסריקה של RIAA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הורדתם? תעמדו בשורה
 הורדתם? תעמדו בשורה   
שתי נגזרות של תוכנת החלפת הקבצים הפופולרית, קאזאה, מציעות בימים אלו למשתמשים תכונות חדשות, המתיימרות לחסום באופן פעיל נסיונות של RIAA וסוכנויות אחרות לסריקת תכולת המחשב. דבר המהווה עליית מדרגה במאבקי ה-P2P.

שתי התוכנות בהן אמורים הדברים הן קאזאה-לייט ו-kazaa K++, שהן תוכנות נגזרות הנשענות על אותה הרשת של מערכת הקאזאה של שרמן נטוורקס. שתי התוכנות מציעות עתה קישורים למאגר המידע של PeerGuardian לכתובות IP. שני העדכונים יצאו לרשת בסוף השבוע שחלף.

שתי הגרסאות הניתנות להורדה הן Kazaa Lite 2.4.0 ו-Kazaa K++ 2.4.0. למרות מספרי הגרסאות הזהים, מדובר בתוכנות בגדלים שונים, בשתיהן יש מאפייני תוכנה שונים וככל הנראה הן נשענות על קוד מקור קצת שונה.

מפתחי שתי הגרסאות עבדו ביחד על פיתוחן, אולם החליטו לשחרר אותן כגרסאות נפרדות, כך לפי פרסום שכתבו שני המפתחים. שתי התוכנות גם אינן קשורות בצורה כלשהי לחברת שרמן נטוורקס.

אף אחד מהמפתחים לא טרח לשחרר הודעה רשמית המסבירה כיצד עובדות התוספות החדשות שמיועדות לסכל את מאמצי הסריקה של RIAA, צעד שבו נוקטת RIAA מזה כחודש בנסיון למצוא ולתבוע משתמשים המשתפים בצורה בלתי חוקית קבצים מוגנים בזכויות יוצרים. ברגע שמצליחה RIAA לשייך כתובת IP למשתמש ספציפי, תתחיל הסוכנות להגיש תביעות הפרת זכויות בחודשים הקרובים.
 
 
הגרסאות החדשות כוללות בחובן מספר מאפיינים המתוכננים לפגום בנסיונות הסריקה. פרוייקט PeerGuardian מנסה לקטלג מגוון של כתובות IP, שדרכן פועלות הסוכנויות השונות של תעשיית המוזיקה ותעשיית הסרטים האמריקאיות. מאגר המידע נבנה בעזרת תרומות של אנשים מרחבי העולם, אולם לא ברור עדיין מהי המתודולוגיה שעל פיה נקבע אילו כתובות IP הן חשודות.

למשתמשים של שתי הגרסאות החדשות עומדת גם האופציה של ביטול האפשרות למשתמשים חיצוניים לראות אילו קבצים יש להם על המחשב. שני עדכוני התוכנות מאפשרים למשתמשים לחסום את פורט 1214, המשמש את תוכנת הקאזה, לשם הגברת הבטיחות.

בנוסף, שתי התוכנות אינן שומרות את היסטוריית החיפושים של המשתמש ברג'יסטרי, וקאזה לייט אף מאפשרת מחיקה אוטומטית של היסטוריית החיפוש מיד בעת היציאה מהתוכנה.

גם חברת סטרים קאסט, מפיצת תוכנת השיתוף מורפיאוס, מצטרפת לחגיגה נגד RIAA. בגרסה החדשה של התוכנה, החליטו להקשות על RIAA את זיהוי המשתמשים בדרכים טכניות שונות. כמו כן קוראת החברה לכל המשתמשים האמריקאים לשלוח מכתב לנציג שלהם בקונגרס, כחלק מקמפיין של תנועת EFF, ובו הם מוזמנים להביע את מחאתם על התנהגותה הפושעת של RIAA.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by