ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ברית הביריונים 
 
 
מערכת חיים ברשת

לאח הגדול יש אח עוד יותר גדול: בארה"ב הודיע המשרד להגנת המולדת כי במכרז המחשוב שלו זכתה מיקרוסופט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המחלקה החדשה להגנה על המולדת בארה"ב (Homeland Security) שהוליד ממשל בוש בעקבות ארועי ספטמבר 2001, הודיעה אמש (ג') כי במכרז המחשוב הראשי של המחלקה זכתה חברת מיקרוסופט, אשר תהפוך לספקית הטכנולוגיה העיקרית של המשרד.

לפי החוזה החדש, שיעלה למשלם המיסים כתשעים מיליון דולר, עומדת מיקרוסופט לספק בחמש השנים הקרובות את שלל תוכנות ההפעלה למחשבים ולשרתים של המשרד החדש.

מחלקת ההגנה על המולדת היא גוף ביון ענק, המאחד בחובו משרדים שונים מ-22 סוכניות ביטחון שונות בארה"ב לישות אחת. המשרד החדש סופג ביקורת ציבורית רבה ויש הרואים בו את התגשמות חזונו של ג'ורג' אורוול בדבר "האח הגדול".

גם מיקרוסופט מצידה ידועה בקרב שוחרי זכויות האזרח כמפלצת לא קטנה בתחום הפלישה לפרטיות. בגרסאות השונות של מערכת ההפעלה הפופולרית הופיעו אלפי שורות קוד מסתוריות.

כאשר בדקו מומחים את שורות הקוד המיותרות, הם הגיעו למסקנה כי בהחלט קיימת אפשרות כי מדובר בדלתות אחוריות (רחבות במיוחד) אשר מאפשרות ל-NSA (סוכנות הביטחון הלאומית) גישה לכל מחשב PC שעליו הותקנה מערכת הפעלה חלונאית. הדברים נכונים למערכות ההפעלה חלונות 95, 98, NT4 וחלונות 2000 (ב-XP יש אפילו יותר שורות קוד בלתי מוסברות).

מיקרוסופט תספק למשרד החדש רשיונות הפעלה לכ-140,000 מחשבים שולחניים (מה שנותן אינדיקציה כללית למספר אוכלי החינם שישבו שם) ותעזור למשרד לבסס את סביבת המחשוב שלו, כך נכתב בהצהרת המשרד.

חברת המחשבים דל נבחרה אף היא במכרז והיא זו שתספק את ניהול המערכת באופן שוטף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by