ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יאללה אירופה, מלחמה 
 
 ספאמרי כל האיחוד התאחדו!   
 
רויטרס

לאיחוד האירופי הספאם יוצא מכל החורים. חוק חדש שייכנס לתוקף באוקטובר אמור להפוך את הקערה על פיה ולהכניס את הספאמרים למגננה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בלגיה זה לא רק שוקולד
 בלגיה זה לא רק שוקולד   
לאיחוד האירופי נמאס לחלוטין מספאם, והמועצה האירופית אף הגיעה למסקנה שהגיע הזמן לעשות משהו, ומהר, כנגד זרם המיילים הבלתי-רצויים אשר חוסמים את שרתי המחשבים בכל מקום אפשרי.

בהצהרה של המועצה מאמש (ג') נאמר כי מדינות האיחוד האירופי מתבקשות לאכוף את חוקי הספאם החדשים שהתקבלו באיחוד החל מחודש אוקטובר. המועצה גם דנה בדרכי שיתוף פעולה עם ארה"ב בנושא. בפעולה הגלובלית, לה קורא האיחוד, ישותף גם הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD).

"ספאם הפך לבעייה רצינית לכולנו. זה מטריד בצורה יוצאת דופן, זה גוזל המון זמן לגלות אם יש לך בכלל אי-מיילים אמיתיים", אמר במסיבת עיתונאים ארקי לייקאנן, הנציב האירופי לטלקומוניקציה וחברת המידע.

לייקאנן ציטט נתונים המראים כי כ-48% מסך כל תנועת המכתבים האלקטרונית היא בעצם ספאם וכי הזמן שמבוזבז על ניקוי הזבל מתיבות הדואר עולה לחברות 2.8 מיליארד דולרים בשנה.
 
 
הרוב האקוטי של מכתבי הזבל מציעים מוצרים שונים למכירה, ביניהם שירותי פיננסיים, 24 אחוזים מציעים תוכן פורנוגרפי ואילו שישה אחוזים מציעים דרכי התעשרות מפוקפקות, דוגמת העוקץ הניגרי, שבדר"כ מי שמתעשר מהן הוא לאו דווקא הנמען.

לייקאנן הפציר במדינות האיחוד לקבל חוק חדש שייכנס לתוקף בחודש אוקטובר הקרוב. החוק קובע כי אנשים יצטרכו לתת הסכמתם לקבלת דוא"ל. "המדינות החברות יצטרכו לוודא כי אכיפת חוק ה-Opt-in היא בעדיפות עליונה. רדיפת אנשים המפיצים ספאם בצורה לא חוקית מתוך המדינה, חייבת להיות בראש סולם העדיפויות של המדינות".

אולם הבעייה נמשכת מחוץ לאיחוד האירופי, הוא אמר, שכן רוב הספאם מגיע מחוץ לגבולות האיחוד. לייקאנן ציין כי הוא רואה בחיוב את העובדה שבארה"ב (ממלכת הספאם הבלתי מעורערת) נשקלים עתה חוקי אנטי-ספאם חדשים.

"המטרה השנייה היא לפעול בשיתוף פעולה על אכיפת החוק... פורומים רב-צדדיים כמו ה-OECD יכולים אף הם למלא חלק חשוב בנושא זה", אמר, כשכוונתו לקבוצה המאחדת את המדינות המתועשות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by