ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יומני היקר, שוב הצבעתי כפול 
 
 אולי אפתח את uga-bapanim.gov.il?   
 
מערכת חיים ברשת

חברי פרלמנט בבריטניה משתמשים בבלוגים כדי ליצור קשר ישיר עם בוחריהם. ומתי המהפיכה תגיע גם לארץ? (הערכה: איפשהו בסביבות האף פעם)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בארצנו הקטנטונת, אם תשאלו את חבר הכנסת הממוצע איך הוא מדבר אל העם, הוא יספר לכם על הרגעים ההם בהם הוא מפסיק עם ההצבעות הכפולות, מיישר את הגב, עולה לדוכן הנואמים ומביט נכוחה אל המצלמה של ערוץ 33. על האינטרנט שמעו שם איזו שמועה רחוקה. זה משהו עם פורנו. וזה נורא מסוכן לנוער, או משהו. לא יעלה על הדעת!

בבריטניה, לעומת זאת, הדברים שונים מעט. שונים מספיק כדי לגרום לחברי הפרלמנט שם לשקול לפתוח, שומו שמיים, בלוגים. כן, בשעה שבארצנו משמשים היומנים האישיים האלה להפצת בשורת הקמתי-תרחצתי-צחצחתי-שיניים-והוצאתי-את-הכלב, בארצה של המלכה אליזבת יש כבר שני חברי פרלמנט שמספרים לציבור בוחריהם מה הם עשו היום בבוקר, ואיך זה עלול לשנות את המחר בבוקר של בריטניה כולה.

אבל שניים זו כנראה רק ההתחלה, לאור המפגש שנערך אתמול בין חברי פרלמנט בריטים לבין קבוצת בלוגרים נלהבת, שהחליטה לגייס עוד כמה חליפות למהפיכת התוכן האישי, ועליה מדווח ה-BBC. "בלוגים הם דרך מצויינת לדבר לאנשים שמתעניינים במה שאתה עושה", אמר ג'יימס קרבטרי, אחד מראשי המבלגים. "הם יכולים לספק מקום לאנשים ללכת ולראות מה חברי הפרלמנט שלהם עושים, על מה הם חושבים".

כאמור, רק שני חברי פרלמנט בחרו בינתיים להשתמש בכלי הזמין כדי ליצור קשר ישיר עם בוחריהם, אבל קרבטרי משוכנע שזה רק עניין של זמן, ובתוך חמש עד שש שנים יהיה בלוג לכל נציג ציבור. "בלוגים יכולים לתת לפוליטיקאים פנים אנושיות יותר, נגישות יותר", אמר. ואלוהים יודע שהם צריכים את זה.

חבר הפרלמנט טום ווטסון, אחד משני הבלוגרים שבווסטמינסטר, שמח לעזור להפיץ את הבשורה. בראיון שנערך איתו בעתון הגארדיאן, אמר שהופתע מהאפקט של האתר שלו. "אתה יכול להתחיל דיון, ולהגיע לאנשים שבאופן רגיל לא היית מגיע", אמר, "וזה מה שאני מתחיל למצוא מרתק".

חבר הפרלמנט ריצ'ארד אלן, חברו לבלוגספירה הפרלמנטרית, גם הוא הוצף על ידי התגובה הציבורית. "היו יותר תגובות ויותר עניין בבלוג שלי בשבועיים מאשר בחודשיים ארוכים באתר הרגיל שלי", אמר. לידיעת הגולש ראובן ריבלין, ח"כ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by