ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להסרת הסוס לחץ כאן 
 
 סוס טרויאני לא בודקים בשיניים   
 
מערכת חיים ברשת

סוס-טרויאני חדש מאיים להפוך את מחשבים ביתיים לשרת למשלוח ספאם ופורנו. אך לא הכל אבוד: לכתבה מצורף המדריך המלא להסרת הסוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוץ בן סוסים, טוס לי מהמסך
 רוץ בן סוסים, טוס לי מהמסך   
סוס טרויאני חדש משמש ספאמרים להפוך מחשבים של משתמשים ביתיים למכונות הפצה משומנות של ספאם ופורנו, ועשוי אף לסייע לאיסוף פרטים של כרטיסי אשראי. כך גילה חוקר האבטחה, ריצ'רד סמית. אין מדובר בתופעה חדשה, אולם בהחלט מדובר בקפיצת מדרגה.

בתחילה היה קיים חשד כי הסוס הטרויאני מתקין שרת אינטרנט על המכונה של הקורבן, וכך מפיץ ממנו פורנו, אולם מחקר שבוצע ע"י LURHQ מצביע על כך שהסוס מתקין בעצם פרוקסי אשר שולח הלאה את הפורנו והספאם, ושומר את זהות השרת המקורי חסויה.

מחשבים שעליהם מתעלק הסוס אינם נפגעים בכל צורה שהיא, אולם נמענים של הספאם הנשלח בהחלט יכולים להפוך לקורבנות הונאת אשראי, באם הם מתפתים לחתום לשירות המוצע להם באמצעות כרטיסי האשראי שלהם.

מודעות הספאם מובילות את המשתמשים בד"כ לאתרי פורנו שיושבים על שרתי אינטרנט ברוסיה, לעיתים אף מדובר לאותם שרתים בדיוק אשר היו מעורבים בתרמיות אינטרנט קודמות של אתרים שהתחזו לאתר Paypal, מסר סמית.

המטרה הכוללת, כפי שמציע אתר הרג'יסטר, היא ככל הנראה פריסת מערכת הפצה רחבה של אתרים זדוניים. או בעצם מתן אנונימיות מסויימת לאנשים המפיצים תוכן שעשוי להזמין חקירה מצד הרשויות, כגון תוכנות גנובות ופרנוגרפיית ילדים.

עד כה נמצאו אך ורק אלפיים מחשבים ברחבי העולם שנדבקו בסוס, אחוז גבוה של מחשבים אלו היה שייך למנויי AOL, מה שרומז כי קיימת אפשרות שהסוס הטרויאני מופץ באמצעות מערכת המסרים המיידיים.
 
 
אזהרה: התעסקות במערך הרג'יסטרי של המחשב עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים למערכת ההפעלה. אם אתם לא בטוחים שאתם יודעים מה אתם עושים, אל תגעו במקלדת.

לדברי LURHQ קל מאוד לאתר ולהסיר את המפגע.

ראשית יש להסיר את מפתח הרג'יסטרי:
Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\Login Service = wingate.exe

אח"כ יש להפעיל מחדש את המחשב ולהסיר את הקובץ הבא:
%windir%\system32\wingate.exe
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by