ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כרטיס הזיכרון שלא שוכח כלום 
 
 
מערכת חיים ברשת

גם לכם נמאס לחכות חמש דקות כל פעם שמדליקים ומכבים את המחשב? זיכרון ה-MRAM שייצא לשוק בשנה הבאה, מבטיח לקצר את התהליך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שבב זיכרון חדש, שמאחורי פיתוחו עומדות שתי חברות הענק, מוטורולה ו-IBM, מבטיח להיות הדבר הכי טוב שקרה למחשב שלכם. טכנולוגיית "ה-RAM האוניברסלי" עליה עובדות החברות למעלה מחמש שנים, אמורות להבטיח שמעתה הפעלתו מחדש של המחשב לאחר כיבוי, לא תהיה כרוכה בדקות ארוכות של המתנה מייגעת.

לדברי חברת מוטורולה, דוגמאות של זיכרון הגישה הרנדומלית עמידת המיגנוט (או בר"ת MRAM), יופצו למפתחים עד סוף שנת 2003, וכי ניתן יהיה להשיג פלצפונים ומחשבי כף יד שבהם מוטבע ה-MRAM כבר באמצע שנת 2004.

למרות ש-IBM כבר הכריזה בעבר כי יש בכוונתה להפיץ את שבבי ה-MRAM ב-2005, הודיע אלקה אקשטיין, מנכ"ל אלטיס סמיקונדקטורז, מיזם משותף ל-IBM ו-Infineon, כי ככל הנראה הוצאתו לשוק תוקדם בהרבה. לדבריו, מתכוונת החברה "להיות הראשונה שתביא את ה-MRAM לשוק".

בניגוד להתקני זיכרון במהירות גבוהה הקיימים כיום בשוק, משתמש ה-MRAM בתופעת המגנטיות ולא בחשמל על מנת לאכסן מידע, מה שמהווה ספין, סטייל הסרט "בחזרה לעתיד", שכן מדובר בעצם בטכנולוגייה המשתמשת באותם חוקי פיזיקה המאפשרים יצירת קלטות אודיו, וידאו ודיסקים קשיחים.
 
רק אמרו לא!
 רק אמרו לא!   
"הלקוחות יוכלו להינות מזמני העלאה מהירים ביותר למחשבים, טלפונים סלולריים ו מחשבי כף יד. פחות מידע ילך לאיבוד, פחות זמן יעבור עד שהמידע יעלה, וזמן הבטריה יגדל בצורה משמעותית", אמר ל-wired בריאן ווי, מנכ"ל חברת 4All Memory, ספקית זכרונות. לדבריו הטכנולוגיה תוכל לשלב אין ספור פונקציות לשבב אחד, מה שיוכל להביא להקטנת המכשירים ובשאיפה, גם להורדת מחירים.

"ה-MRAM יהיה מהיר פי שש מזכרון ה-RAM הסטטי של ימינו אנו", אמר דובר IBM, ריצ'רד באטנר.

אחד הדברים הכי מרגיזים שזכרון ה-MRAM אמור להעלים מהעולם הוא את אותם פרקי זמן ארוכים בצורה מזעזעת שלוקח למחשב להידלק ולהיכבות. מעתה יקיץ הקץ על הודעות המערכת שמבשרות לכם במשך דקות ארוכות כי "המערכת מבצעת טעינה" או כי היא "מבצעת שמירה של ההגדרות".

"נכון לעכשיו מחשבים צריכים להעלות את המידע לזכרון מקומי מהדיסק הקשיח כשהמחשב מופעל, דבר שלא יכול להתרחד בכלל עד שהדיסק הקשיח לא מסתובב במהירות הפעולה שלו", אמר ווי. "ובכל פעם שאנו סוגרים את המחשב, המידע חייב לזרום חזרה בכיוון ההפוך מזיכרון ה-RAM לדיסק הקשיח".
 
 
"ה-MRAM מתוכנן בצורה המאפשרת לתוכניות ולמידע להשאר בזכרון המקומי, כך שאולי יום אחד, פשוט נוכל להדליק ולכבות את המחשב ממש כמו שמכבים ת מתג האור, במקום טקס כיבוי המחשב אליו התרגלנו".

לדבריו של ווי, מהירות הדלקת המחשב עם השבב החדש לא רק תעלה את רמת הפרודוקטיביות של העובדים בסביבת העבודה הממוחשבת, אלא גם לביא לצריכת אנרגיה מופחתת והארכת חיי המחשבים.

"כמה אנשים פשוט משאירים את המחשב דולק 24 שעות ביממה רק כי הם לא מסוגלים לסבול את ארבע הדקות שלוקח לו להדלק?", שאל ווי. "אני לא חושב שמישהו אי פעם עשה סקר מקיף על הנושא הספציפי הזה, אבל אני בטוח שמדובר בהמון אנשים". ותימוכים לדבריו ניתן למצוא דווקא בסקר שעשתה חברת מיקרוסופט.

"ברגע שה-MRAM ייכנס למערכות, כיבוי המחשב בין סשן עבודה אחד למשנהו ייראה כאופציה הרבה יותר אטרקטיבית".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by