ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
החיים בלי בוורלי 

החיים בלי בוורלי

 
 
אודליה ברקין

עשר שנים הם ליוו אותנו, צפינו בהם עוברים מהתיכון לקולג' ולעולם האמיתי, מתנשקים אחד עם השני, מחליפים בגדים וחווים טראומות. השבוע הודיעה רשת פוקס שהיא לא תמשיך לצלם את העונה הבאה של בוורלי הילס .90210 אודליה ברקין נפרדת ומסכמת: היה טוב, וטוב שהיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוות בוורלי הילס .90210 סיומה של תקופה (מתוך האתר הרשמי)
 צוות בוורלי הילס .90210 סיומה של תקופה (מתוך האתר הרשמי)   
שבוע קשה עבר על כוחותינו. בבת אחת נאלצנו להסתגל לעולם נטול היי פייב, שולחן לחמישה ובוורלי הילס 90210. איך נקום בבוקר מבלי לדעת מה עובר על ג`וליה, קלי ואמיר פיי גוטמן? כמו שגולדה ודאי היתה אומרת: אני מזוע-זעת.

כמו שוודאי ניחשתם, אנחנו כאן לעסוק באבדה הקשה ביותר מבין השלוש, ללא כל ספק: בוורלי הילס, הסידרה שבמשך עשר שנותיה על המרקע זכתה למעמד של קאלט, ועל ברכיה עבר דור שלם את גיל ההתבגרות שלו. למי שבמקרה היה על הירח בעשור האחרון, תזכורת קלה: מדובר בסידרה שתיארה את הוויי חייהם של קבוצת מתבגרים (היום כבר אפשר להגיד מזדקנים, לא?) בשכונת היוקרה המלוקקת של לוס אנג`לס, בתיכון, אחר כך בקולג`, ולבסוף בחיים האמיתיים.

הכל התחיל כשהתאומים ברנדון וברנדה עברו ממיניאפוליס מינסוטה, לבוורלי הילס. למקרה שלא ידעתם, מדובר במקום שהוא שם נרדף לניתוחי אף (קלי עברה אחד כשהייתה בת 16), השתלות חזה (דונה עברה אחד אבל מכחישה) תדמית נוצצת וסקסית (מישהו אמר ואלרי מלון?) והרבה כסף שמרפא כל מכאוב (אז מה אם סטיב מאומץ, לפחות הוא עשיר).

העולם כולו עקב אחר ניסיונותיה של ברנדה להשתלב בחברה הסנובית של תיכון בוורלי היי, אחרי הדייטים של קלי ואחרי צבע השיער המשתנה של דונה. היה חשש לשלומם אחרי שברנדה עברה ללונדון ללמוד משחק (שזה ניסוח יפה ל"הועפה מהסידרה"). אבל בסופו של דבר הסתבר שהחבר`ה שרדו גם בלי ברנדה. קלי פשוט נאלצה לעבור יותר טראומות כדי שיהיה מעניין.

 
שאנן דוהרטי (ברנדה). ימי הפיץ` פיט העליזים
 שאנן דוהרטי (ברנדה). ימי הפיץ` פיט העליזים   
וכעת, נעבור לתזכורת קצרה של אהובי לבנו בעשר השנים האחרונות. נתחיל בברנדון וולש (ג`ייסון פריסטלי). ברנדון הוא חלומה של כל אמא יהודיה. גם חכם, גם בעל מצפון חברתי מפותח (הוא היה חבר במשלחת מנהיגי המחר ונסע להיפגש עם קלינטון) וגם בעל זוג עיניים כחולות ממיסות. ברנדון שבר הרבה לבבות והיה כמעט היחיד בחבורה שנאלץ לעבוד למחייתו (לכל השאר היה כסף). החיסרון היחיד שלו: מלבד היותו ממש ממש נמוך, הוא לא רוקד. פריסטלי עצמו, ניצל את הסידרה כהזדמנות להתנסות בבימוי ובהפקה. הוא עזב את הסידרה בעונה שעברה, ולאחרונה נעצר לאחר שנהג שיכור והרס את מכונית הפורשה שלו במהלך התנגשות חזיתית עם עמוד.

ברנדה וולש (שנון דוהרטי), אחותו התאומה של ברנדון, יותר ביצ`יות מאלכסיס, ובעלת יותר פוני מעופרה חזה. היא אומנם הועזבה מהסידרה באמצע כיוון שהעלתה את הסעיף לאהרון ספלינג, אבל לנצח יזכרו סצינות המזמוזים הלוהטות שלה עם דילן הקול, והמריבות שלה עם קלי. לדוהרטי, שחייה הפרטיים רצופים שערוריות, ממש לא צריך לדאוג. היא נמצאת בעיצומו של קאמבק עצבני, בסידרה `מכושפות` בכיכובה.

קלי טיילור (ג`ני גארת), לכאורה המלכה הזוהרת, המעודדת הראשית שכל אחד היה רוצה לאהוב, למעשה, פולנייה רחמנייה. על קלי נפלו כל הצרות מביאות הרייטינג. מה לא קרה למסכנה. מלבד לעבור בזרועות כל הבחורים בקאסט (סטיב, ברנדון, דילן, נוח), היא חוותה שריפה, אונס, שוד, התמכרות לסמים, התמכרות לכת, כמעט חתונה, ואת דונה מרטין כחברה הכי טובה. לא קל.

 
שולחן לחמישה. עוד פרידה בדמעות (מתוך האתר הרשמי)
 שולחן לחמישה. עוד פרידה בדמעות (מתוך האתר הרשמי)   
דונה מרטין (טורי ספלינג), גם לא יפה, גם לא חכמה וגם לא מוכנה לשכב עם אף אחד עד החתונה. עם השנים השתפרה דמותה ומראה החיצוני שופץ מה. היא גם ויתרה על נדר הבתולין לטובת דיויד סילבר, אהובה משכבר הימים. ספלינג עצמה לנצח נאלצת להיאבק ברכילות לפיה היא קבלה את התפקיד רק בזכות אבא שלה, מפיק העל של הסידרה, אהרון ספלינג (ספינת האהבה, שושלת, מלרוז פלייס).

דיוויד סילבר (בריאן אוסטין גרין), החנון המקומי שהפך לתקליטן עטור גורמטים ושרירי. הוא התחיל כנער רך שמאוהב בקלי, קיבל את מקומו הרשמי בחבורה לאחר שחברו הטוב נהרג מפליטת כדור ואבא שלו התחתן עם אמא של קלי. דייוויד העלה עליו את זעמן של כל הבנות כשסרב לחכות לדונה ושכב עם אחרות. נמצא עמוק בעסקי המוזיקה והמועדונים. במציאות היה חבר של טיפני אמבר טייסון (ולרי מלון).

דילן מקיי (לוק פרי), הצירוף הקטלני של גולש, חתיך, עשיר ומתוסבך. היה חבר של ברנדה ואחר כך גם של קלי. הסתבך בסמים, חובות ונפל קורבן להונאה. נשבר טוטאלית כשאשתו הטריה נרצחה מיריית כדור שהיה מכוון אליו. הוא עזב את הסידרה, וחזר ועזב וחזר ולמרות שהוא כבר ממש מקריח, השארם שלו עדיין ממיס.

ואחרון אחרון חביב, סטיב סאנדרס (איאן זירינג), בלונדיני, קל דעת עצלן וילדותי. התפקיד הרשמי שלו היה להסתבך בצרות רק כדי שברנדון יוכל לחלץ אותו. הוא רימה במבחנים, לקח סטרואידים (אגב, כמעט כל אחד מבני החבורה פיתח הרגל מזיק כזה או אחר במהלך הסידרה. דונה התמכרה למשככי כאבים, דייוויד לסמי מרץ), הסתבך בהימורים ובכלל עיצבן. ברוך שפטרנו.
 
 
מה נשאר לנו מכל אותן שנים מופלאות בהן עקבנו בשקיקה אחרי החבורה? נזק מוחי בלתי הפיך ללא ספק. אם נודה על האמת, הסידרה נמשכה הרבה יותר מדי, ובעונות האחרונות רמת המופרכות בעלילה, הגיעה לשיאים חדשים. היתה סיבה טובה לחשוש שנלווה את קלי עד משברי גיל הבלות. אבל עכשיו, בערך שנתיים אם לא יותר אחרי שעברה את השיא, בוורלי הילס יורדת.

לזכות הסידרה יאמר שהיא הייתה מובילת אופנה מדופלמת. בנות ברחבי העולם הלכו עם `סוודר קלי` שזה סוודר צמוד שסגור בנון שלנטיות רק עם שני כפתורונים מעל החזה, שמו סיכות נוצצות בשיער ובקשו תספורת קלי (שזה כמו תספורת רייצ`ל רק לא ממש).

ואגב, תראו מה זה עולם: שולחן לחמישה, מקבילתה הרצינית יותר של בוורלי, יורדת גם היא במקביל. צירוף מקרים? כנראה שכן, אבל בכל זאת, משהו בלב נצבט. בהשוואה שטחית נאמר רק שהצרות בלוס אנג`לס בניגוד לצרות בסן פרנסיסקו, מלוות בשיק. בהשוואה אליהם, אנשי שולחן לחמישה לבושים באופן סתמי עד משעמם, רובם נשארו עם אותו בן זוג כמעט כל הסידרה, והם גם לא מנהלים מערכות יחסים רוויות יצרים אחד עם השני, אבל על זה נסלח להם כי הם אחים.

לכל המתגעגעים רק נאמר שהרשת מלאה באתרי הנצחה והוקרה, ציטוטים, שירים וערום מלא (מפוברק כמובן) של השחקנים. כאן תזכה הסידרה לחיי נצח. היי שלום בוורלי הילס .90210 היה טוב וטוב שהיה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by