ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט ישראל: XP מה-זה לא יציבה 
 
 
עידו קינן

75% מהמחשבים עם התקנה ביתית של חלונות XP – קרסו, טוענת מודעה של מיקרוסופט ישראל; המטרה – מלחמה בעותקים פיראטיים; מיקרוסופט ישראל: הלקוחות התלוננו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קריסת מערכות. המודעה של מיקרוסופט
 קריסת מערכות. המודעה של מיקרוסופט   
"אז נתת לחבר שלך להתקין לך מערכת הפעלה... 75% מהמחשבים בהם לא הותקנה מערכת הפעלה ע"י הספק – קוֹרסים". ואם זה לא מספיק מפחיד, יש גם תמונה של מחשב, חסר אונים ושימוש, מוטל בפח האשפה. נבהלתם? יופי, עשיתם כמה אנשים מרוצים במיקרוסופט ישראל, ששיגרה לעיתונים את המודעה התמוהה הזאת.

באותיות הקטנות של המודעה נכתב: "קנית מחשב? תתחדש. אתה בוודאי יודע שהמחשב מכיל עשרות רכיבים אלקטרוניים המתחברים אל התקנים היקפיים שונים. כל אלה תלויים זה בזה, ותקינותם תלויה במערכת ההפעלה. אם נתת לחבר שלך להתקין לך מערכת הפעלה, לא תמיד תוכל לדעת אם הדיסק הקשיח, לוח האם, המודם, כרטיס המסך ושאר הרכיבים החיוניים – תקינים".

והפאנץ'-ליין: "אז כדי להימנע מתיקונים והוצאות מיותרות, דרוש מערכת הפעלה Windows XP חוקית, בעת רכישת המחשב עם חותמת האיכות: Microsoft, מותקן ע"י משווק מוסמך".
 
 
עד עכשיו, חשבנו שמיקרוסופט מעלימה עין מהפיראטיות הפרטית, זאת בה עותק צרוב של מערכת ההפעלה העדכנית עובר מפה לאוזן ומיד ליד, ומתמקדת רק בפיראטיות העסקית, עם גופים כמו ה-BSA ופרסומות מפחידות על מעצר של מנהלים שלא משלמים על האופיס. עכשיו מסתבר שגם השוק הפרטי זוכה להפחדות הללו, ולא רק שהוא נדרש לקנות עותק חוקי של התוכנה (דרישה לגיטימית), אלא גם נדרש להתקין אותה אצל משווק מורשה. ובמילים אחרות: רוצים XP? תקנו מחשב חדש.

מהמודעה אפשר להסיק מסקנות מעניינות:
• חלונות XP כל כך מסובכת לתפעול, שרוב מוחלט של ההתקנות העצמיות שלה כושלות
• חלונות XP כל כך לא יציבה, שהתקנה עצמית שלה עלולה לגרום לרכיבי המחשב להיות בלתי תקינים
• התקנה עצמית של חלונות XP עלולה לגרום להוצאות על תיקון המחשב (האם מיקרוסופט מודה שהתוכנות שלה מקלקלות את המחשבים שלנו, והאם יש כאן בסיס לתביעה ייצוגית?)

בתחתית המודעה, קוראת החברה להתקשר לקבל פרטים ומידע נוסף בשירות הלקוחות שלה. התקשרנו ודיברנו עם נציגה ששמה שמור במערכת.

ראיתי את המודעה שלכם. יש לי בעיה עם XP, ורציתי לדעת אם זה קשור לזה שהתקנתי לבד. אני צריך להבין את זה לעומק, ללמוד את הנושא כדי להתקין, או שזה משהו שאפשר לעשות לבד?
נציגת השירות: "להתקנה של חלונות XP אתה לא צריך לעשות עבודת דוקטורט. זה די פשוט, ברמה הכללית. ועל אחת כמה וכמה עם ווינדוז XP, שהרעיון שעומד מאחורי זה הוא באמת לייעל את השימוש, לעשות אותו הרבה יותר קל".

אבל כתוב במודעה ש-75% מההתקנות הביתיות קורסות.
"הרעיון הוא שההתקנה שעושה לך חבר היא התקנה של מוצר שהוא לא רסמי של מיקרוסופט".

כלומר?
"חבר הביא לך את זה מתנה, התקין לך את זה בלי ממש לרכוש את המוצר".

זאת אומרת מוצר מועתק?
"בדיוק".

ויש בעיות ספציפיות עם המערכות המועתקות?
"כן, כי הם לא המוצרים של מיקרוסופט. אנחנו לא יכולים לקחת אחריות אם יש בעיות עם המוצר".

אבל זה בעצם בדיוק אותו דבר, כי זה העתק.
"לאו דווקא. אנחנו לא יכולים לומר לך מה בדיוק נכלל לך בתוך דיסק צרוב שכולל בתוכו את ווינדוז XP. זה לא דיסק של מיקרוסופט ולכן קבצי המערכת שם הם לא ממש קבצים של מיקרוסופט, ואנחנו לא יכולים לדעת מה עוד הכניסו לתוך הדיסק הזה".

זאת אומרת שההמלצה היא לקנות מחשב ולהתקין את המערכת אצל משווק מוסמך. אבל כבר יש לי מחשב, אני לא רוצה לקנות חדש.
"אין צורך. בגלל זה גם התמיכה שלנו היא תמיכה בחינם, על מוצרים חוקיים של מיקרוסופט. אנחנו נוכל לעזור לך בטלפון להתקין את הווינדוז כמו שצריך".
 

מיקרוסופט ישראל: הלקוחות מתלוננים על בעיות בהתקנה

ממיקרוסופט ישראל נמסר בתגובה: "בשירות הלקוחות של מיקרוסופט התקבלו קריאות טלפוניות ותלונות רבות על בעיות ברכיבי תוכנה אשר אינם פועלים. מיקרוסופט חקרה את התופעה וגילתה שרוב התלונות מגיעות מצרכנים ביתיים אשר רכשו מחשב ללא מערכת הפעלה והתקינו אותה באופן עצמאי.

במאמץ לשפר את שביעות הרצון של הלקוחות ביצעה החברה מחקר בקרב המשווקים הגדולים בארץ, שהעלה כי כ-75% מהלקוחות שרוכשים מחשב ללא מערכות הפעלה חוזרים למשווק בטווח של עד חצי שנה עם תלונות על תקלות מסוגים שונים.

התקנת מערכת ההפעלה win XP אינה תהליך מורכב כלל ועיקר, יחד עם זאת, היא דורשת תקינות מלאה של כל רכיבי המחשב.

רכישת מחשב ללא מערכת הפעלה הינה כרכישת מכונה ללא תהליך בקרת איכות. למרות שהתקנה עצמאית היא אופציה לכל לקוח, הרי שלמשווק בעל הסמכה יש כלים מקצועיים להתקין את מערכת ההפעלה ולוודא שכל הרכיבים עובדים. באופן זה מובטחת ללקוח התקנה מקצועית עם אחריות מלאה בצידה. הניסיון מוכיח כי בשיטה זו, שמיושמת ברוב המכריע של מחשבי ה-PC‏ המשווקים בעולם, יכול הלקוח להפיק את מרב התועלת הגלומה במערכת ההפעלה ולהימנע כמעט כליל מתקלות. השבחים והפרסים הרבים שניתנו ל-Windows XP ‏על ידי מגזיני ה-IT‏ המובילים בעולם הם עדות ברורה לכך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by