ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יאללה, כולם להחזיר ת'מחשבים 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברת סוני הודיעה כי בשל פגם קליל במודמים, עשויים משתמשי מחשבי הלאפ-טופ Vaio להתחשמל. כדי להמנע מפאדיחות מבקשת החברה להחזיר המחשבים לתיקון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ענקית האלקטרוניקה היפנית סוני פנתה לציבור בפנייה להחזרת מוצר (recall) לכ-18,000 מחשבי לאפ-טופ מסדרת Vaio בשל סכנת התחשמלות למשתמשים. הבעייה, עליה מדווח אתר ה-BBC, קיימת במודמים פגומים, הגורמים לכך שאנשים יכולים לחטוף שוק חשמלי כאשר הם עורכים שיחת טלפון ומשתמשים בלאפ-טופ בעת ובעונה אחת.

מרבית מחשבי הלאפ-טופ שבהם אמורים הדברים נמכרו בשוק היפני, 3,000 נמכרו בארה"ב ואילו כ-2,000 מצאו דרכם אל השוק האירופי. ענת מילוסלבסקי, סמנכ"לית השיווק של ישפאר הום-טק, יבואנית סוני בישראל, מסרה כי הדגמים האמורים לא נמכרים בארץ, והבעיה עלולה להופיע אצל מי שביצע ייבוא אישי מחו"ל.

סוני מעריכה כי עלות מבצע החזרת המוצר תעמוד על כ-4.2 מיליון דולר, אך מדובר בסכום פעוט יחסית לעומת הסכום שהחברה הייתה יכולה להוציא על הסדרים משפטיים אם חלילה היה נפגע מישהו כתוצאה מהפגם.

החברה היפנית היא החברה השישית בגודלה בעולם במכירות מחשבים אישיים. בשנה שעברה מכרה החברה למעלה מ-3.1 מיליון מחשבי לאפ-טופ Vaio ברחבי העולם. הדגם הספציפי בו מדובר הוא דגם פופולרי הנקרא סדרת ה-FR (בארה"ב FRV). מדובר בדגם בעל תצוגה גדולה ומחירו כ$-1,500.

דובר מטעם סוני העולמית מסר כי עד כה נרשמו עשר תלונות מצד לקוחות על המוצר וכי לא דווח על כל נפגעים כתוצאה מהמודמים המקולקלים. במסגרת החזרת המוצר יוחזרו 13,000 מחשבים ביפן והיתר באר"ב ובאירופה. סוני מסרה כי המחשבים הפגומים יתוקנו בחינם.

עלויות החזרת המוצר עדיין לא ידועות באופן סופי, אך כפי שניתן היה לצפות עצם הידיעה על הכשל הטכני כבר פגעה במניות החברה, אשר ירדו ב-%2.3 במדד הניקיי בבורסה בטוקיו.

למרות הירידה בערך המניה, אנליסטים אינם מאמינים כי הבעייה ב-Vaio תפגע ברווחי החברה. אולם אם ישנו תופעות החזרת המוצר, עשוי הדבר לפגוע קשות במוניטין החברה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by