ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לא רוצחים שוטרים בלי רשות מרגע ודודלי 
 
 נשים מותר לרצוח, שוטרים לא?   
 
מערכת חיים ברשת

בארה"ב פסק שופט צו מניעה נגד חוק חדש שאמור היה להגביל מכירת משחקי וידאו אלימים לקטינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט פדראלי הורה לחסום באופן זמני חוק שנועד למנוע מכירת משחקי ווידאו אלימים לבני נוער, בטענה כי החוק הנ"ל מפר את זכות חופש הביטוי. החוק, שאמור היה להכנס לתוקף ב-27 ביולי, קבע כי על קמעונאים שימכרו לילדים מתחת לגיל 17 משחקים המציגים אלימות כנגד זרועות החוק, יוטל קנס על סך $500 על כל עותק. דווח של CNET.

ביום חמישי בעת שהוציא את צו האיסור החוסם את החוק, אמר השופט המחוזי רוברט לזניק כי החוק היה גם רחב מדי וגם צר מדי בהגדרתו, בעת ובעונה אחת. השופט אמר כי משחקים מכילים קו עלילתי סבוך, מוזיקה מקורית, ועבודת אומנות מדוקדקת אשר ראויים לאותו חופש ביטוי ממנו נהנים שאר סוגי המדיה. איסור על המשחקים, אמר השופט, יעלה סוגיות חופש ביטוי נרחבות יותר.

"החוק נראה כוללני מדי בכך שהוא יגביל גישה למשחקים הקשורים לסרטי מיינסטרים או המשחזרים מאבקים הרואיים כנגד משטרים מושחתים, דוגמת Minority Report: Everybody Runs".

מצד שני, אמר השופט כי החוק הוא "שרירותי לחלוטין", כיוון שהוא מתייחס באופן צר במיוחד אך ורק לאלימות המופנית כלפי אנשי רשויות החוק (מעניין אם אלימות כלפי חיילים נחשבת כאסורה, מה יעלה בגורלו של כותר כמו Castle Wolfenstien).
 
 
"המדינה לא עשתה כל נסיון לווסת את כל כמות האלימות שקטינים נחשפים אליה או ניסתה בכלל לפקח על האלימות הגרפית המוצגת במשחקי וידאו, כמו רצח וביתור ראשן של נשים ב-GTA: Vice City", אמר לזניק.

החוק שסומן כהצלחה מסחררת עבור הורים המעוניינים לשלוט בכמות האלימות שהילדים שלהם נחשפים אליה בזמן שהם משחקים, עבר את שני בתי המחוקקים בוושינגטון מוקדם יותר השנה, וחוקק כחוק בחודש מאי. בחודש יוני קראה התאחדות התוכנות האינטראקטיביות (IDSA) תיגר על החוק על בסיס חופש הביטוי.

ההתאחדות הריעה להחלטת השופט, באומרה כי צו האיסור עומד בשורה אחת עם פסיקות קודמות בנושא. "השופט המחוזי רוברט לזניק אישר כי המשחקים מוגנים בחופש הביטוי וזכאים להגנה דומה לזו שזוכות לה יצירות ספרותיות, מוזיקליות ושאר דרכי ביטוי יצירתיות", אמר נשיא IDSA, דאגלס לווינשטיין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by