ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
התאוששות בהיי-טק? לא כל כך מהר 
 
 תמכור, תמכור! תקנה! תקנה!! (ואל תשכח להכחיש אחרי יומיים)   
 
מערכת חיים ברשת

מנכ"ל סיסקו צוטט כאילו אמר שאו-טו-טו השוק מתחיל להתאושש. יומיים לאחר מכן (ואחרי שהמניה של סיסקו קפצה לשמיים) הודיעה הדוברת שלו כי דבריו הוצאו מהקשרם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים רשמיים בחברת הטכנולוגיה סיסקו, מסרו אמש (ד') כי דברים אשר יוחסו למנכ"ל החברה, ג'ון צ'יימברס, אודות ההתאוששות הקרבה של המגזר הטכנולוגי, הובנו שלא כשורה ע"י העיתון הגרמני שציטט אותם.

העיתון הכלכלי הגרמני Het Financieele Dagblad ציטט את צ'יימברס כאילו אמר בפגישה עם כתבים אירופאים, שנערכה ביום ב' השבוע, כי ההוצאות התאגידיות על טכנולוגיית המידע צפויה להתאושש בחודשיים (עד ארבעה חודשים) הקרובים.

אולם הדוברת של סיסקו, רובין ג'נקינס-בלום, מיהרה לאמר כי מה שצ'יימברס בעצם אמר הוא כי חברות כלכליות יתחילו להוציא כסף על IT כחודשיים עד ארבעה חודשים אחרי שהעסקים שלהם ישתפרו כלכלית (יחי ההבדל הקטן).

הדיווח של העיתון הגרמני עזר להקפיץ במשך יומיים שלמים את המניות של חברות הטכנולוגיה האמריקאיות, מה שהפסיק אך ורק לאחר שסיסקו שיחררו את ההצהרה כי הדברים הוצאו מהקשרם.

סיסקו, יצרנית הנתבים (ראוטרים) הגדולה בעולם, נחשבת למדד מפתח לבחינת המצב הכלכלי של תאגידים אמריקאים בשל מאגר הלקוחות הגדול שלה. הערותיו של צ'יימברס משפיעות לעיתים קרובות על תנודות השוק (הנה לכם אדם שרצוי לא להרגיז).

"עם מצב השוק המתוח של היום, יש לך מנהלי תיקים, סוחרים וברוקרים שרק מחכים לפיסות מידע חיוביות", אמר למגזין wired ג'אסטין ניקולס, מנהל השקעות בחברת ייעוץ כלכלית בסן-פרנסיסקו.

יש לציין כי באופן מובן מאליו, קפצה גם המניה של סיסקו (איזו מקריות נפלאה) בכ-%24 ביומיים הללו, והגיעה לשער הגבוה ביותר מאז ינואר 2002. יש לציין כי מי שעמד על המשמר לפני שהמניה צנחה חזרה לרמה הקודמת שלה, עשה בוחטה די נאה.

על פי הדוברת, מה שאמר צ'יימברס הוא כי זמן ההתאוששות אינו ידוע, אך הוא יתחיל בעסקים הקטנים והבינוניים, ורק אחריהם החברות הגדולות והתאגידים יצטרפו לחגיגה. נו שוין, אז אמר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by