ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תאילנד: עוצר לילי לגיימרים 
 
 אין לכם מה לעשות חוץ מלשחק כל היום?   
 
מערכת חיים ברשת

ממשלת תאילנד החליטה להטיל עוצר לילי על שרתי המשחקים במדינה. זאת לאחר שילדים רבים במדינה התמכרו למשחקי הרשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אף אחד לא אוהייייייייב אותי!
 אף אחד לא אוהייייייייב אותי!   
ממשלת תאילנד החליטה להטיל עוצר לילי על שחקני האון-ליין, עקב הווצרותה של תופעת התמכרות קשה בקרב אחוז ניכר מהגיימרים הצעירים. משמעות העוצר היא ששרתי המשחקים ייחסמו בין השעות עשר בלילה לשש בבוקר, החל מה-15 ביולי, כך מסר שר הטכנולוגיה, סוראפונג סואבוונגלי.

אינטרנט קפה המתמחים במשחקי און-ליין צצו כמו פטריות אחרי הגשם בשנים האחרונות בתאילנד, כאשר המחירים עומדים על כ-10 באט (כשקל אחד) לשעת גלישה. דווח של ה-BBC.

באופן ספציפי מודאגת הממשלה התאילנדית מהמשחק ראגנארוק, משחק תפקידים מקוריאה, שרשומים לו 600,000 שחקנים בתאילנד, רבים מהם ילדים. "למעשה ראגנארוק אינו משחק אלים", אמר השר סואבוונגלי, "אבל הבעייה היא שהילדים נעשים מכורים, כך שעלינו למנוע מהילדים את היכולת לשחק במשך זמנים כה ארוכים".

באורח פלא גם התעשייה מסכימה הפעם עם הממשלה. סיזק ג'מונארן, נשיא קהילת המחשבים התאילנדית, הסכים כי המצב פשוט יצא מכלל שליטה. "הבעיה עם ראגנארוק היא שאין שם הגבלת זמן. משחק יכול לקחת עשר שעות. השחקנים נעשים מכורים ומאבדים כל עניין בפעילויות אחרות".

תלמיד בית ספר יסודי שרואיין ע"י the Nation, העיתון הגדול במדינה אמר: "ראגנארוק הפך לסם וכל החברים שלי מכורים לו. אף אחד כבר לא משחק איתי כדורגל". הלב נקרע.
 
 
מר ג'מונארן אמר כי הבעייה עם משחקי האון-ליין היא הרבה יותר עקרונית מהתמכרות פשוטה. "מה שהילדים באמת צריכים זה אהבה מהוריהם. לחלק מההורים פשוט אין זמן לילדים שלהם ולכן הילדים משחקים כל כך הרבה זמן".

אולם רבים אחרים אומרים מדובר בהחלטה דרקונית וכי על ההורים לפקח על ילדיהם בצורה יעילה יותר.

"אני מרשה לילדים שלי ללכת לשחק למשך שעה או שתיים אך ורק לאחר שהם סיימו את שיעורי הבית, אמרה אמא שרואיינה אף היא בעיתון. "סוף השבוע אנו הולכים כולנו לחנות האינטרנט ומשחקים במשחק ביחד. אנחנו משפחה מאושרת. הייתי ממליצה לכל מלעיזי המשחק לנסות לשחק בו ביחד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by