ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הצלם הולך יחף 
 
 לא מצלמים מאיץ חלקיקים של חביתוש בלי רשות...   
 
מערכת חיים ברשת

יצרנית הסלולרים סמסונג החליטה שמה שטוב לכם, לא הכי טוב לה. החברה אסרה על שימוש במצלמות סלולריות במתקניה בשל חשש מריגול תעשייתי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ענקית האלקטרוניקה הדרום-קוריאנית, חברת סמסונג, אסרה על עובדיה להשתמש במכשירי טלפון סלולרי מצויידים במצלמות (מצלמופון) בחלק מהמפעלים, בשל החשש שטלפונים אלו ינוצלו לצורכי ריגול תעשייתי.

צעד זה של יצרנית הסלולר השלישית בגודלה בעולם, הינו הודאה דה-פקטו בפוטנציאל השימוש ההרסני במוצר הכה פופולרי.

אתר ה-BBC מדווח כי כל מי שנכנס עם מצלמופון לחלק מהמפעלים של סמסונג, ייאלץ לשים סטיקר שיכסה את עדשת הצלמה. "השימוש במצלמופונים יוגבל במפעלים הרגישים ביותר שלנו, כגון מרכזי מחקר ופיתוח ומעבדות המוליכים למחצה" נאמר בהודעה הרשמית של החברה.

המצלמופונים הפכו לאביזר אופנתי למדי ברחבי דרום קוריאה ויפן מאז שיצאו לשוק, אולם היכולת לצלם תמונות באופן חשאי ומייד להפיץ אותן באינטרנט גורמת לחששות הולכים וגוברים.

ביפן, מתלוננים בעלי חנויות כי נערות צעירות משתמשות בסלולרים שלהן כדי לצלם כתבות אופנה במקום לרכוש את כל המגזין. (ואח"כ מתפלאים על אופנת חצאיות הפוטושופ של נערות טוקיו).
 
 
הנק מוריס, יועץ במרכז המחקר התעשייתי בסיאול אמר כי צעד זה של סמסונג אינו מהווה הפתעה גדולה. "מדובר בסיכון לריגול תעשייתי אם אנשים יכולים להסתובב במתקנים ולצלם דברים כאוות נפשם".

מוריס אמר כי החלטתה של סמסונג מייצגת שינוי בהלך הרוח בקרב הקהילה התעשייתית בדרום-קוריאה, שהייתה ידועה עד לפני כמה שנים בכך שנהגה להעתיק בפראות מוצרים מיפן ומאומות מתועשות אחרות.

"הם הגיעו לשלב שהם כבר לא אומני העתקה אלא מעצבי מוצרים מובילים בפני עצמם ובמקרים רבים הם גם מובילים עולמיים בסקטורים מסויימים", אמר מוריס, ולכן אין פלא שעכשיו הם די חוששים שמישהו אחר יבוא ויגנוב להם את הרעיונות מתחת לאף, ועוד עם המצלמופון שהם מייצרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by