ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Y2KOK 

Y2KOK

 
 
שוש פורבס

ה1 לינואר 2000 היה ועבר, והעולם לא התמוטט. מה אומרים היום כל נביאי הזעם שניסו לשכנע אותנו שהבאג יהרוס את הציוויליזציה כפי שאנו מכירים אותה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
גארי נורת` היה אחד מנביאי הזעם הבולטים בכל מה שנוגע לבאג .2000 הוא הציג באתרו אלפי קישורים הקשורים לתקלות שנת 2000, והתריע: "בעיית שנת 2000 היא עקבית ואינה ניתנת לתיקון" כתב בהקדמה לאתר. "בגלל הקשרים המרובים בין המחשבים, אם לא נוכל לתקן את כולם (ולא נוכל) אין טעם לתקן אף אחד. זה הסוד הקטן והמלוכלך של תעשיית התוכנה". באותו הדף הוא חזה התמוטטות מערכות כללית - החל ממחשבים וכלה בשינוע מזון ומערכות ביוב. "אל תישארו בערים. עברו לכפר. זה מה שאני עשיתי" הוא המליץ בהתלהבות משיחית.

ינואר 2000 הגיע, וכידוע, שום אסון בקנה מידה גדול לא התרחש. בעשירי לינואר התפרסמה התנצלות של נורת` באתר אחר, המכילה ציטוטים רבים מהתנ"ך ומהברית החדשה, וכטוב ליבו באיצטלא קדמונית משווה נורת` את עצמו לנביאים שאלוהים שלחם לנבא פורענות, וכשהעם חזר בתשובה הפורענות התבטלה.

"ידעתי את הסיכון שבעשיית טעות גדולה כשהתחלתי, ואני מתנצל אם ביישתי אתכם והפכתי את חייכם לגרועים יותר", מפרט נורת` בענווה, "אך עשיתי את מה שעשיתי מפני שחשתי שמדובר בדיני נפשות. יונה נשלח להזהיר את נינוה, וכשהעם חזר בתשובה אלוהים ביטל את רוע הגזירה. אני מאמין ששנת 2000 יכולה לגרום לאסון. היא עדיין יכולה. אבל לא אלאה אתכם. אומר בפה מלא: הנבואות שלי לא התגשמו".
 
בפורום אחר, המוקדש אף הוא לדיונים כללים על באג 2000, התאריך המופיע על הודעות משנת 2000 הוא 192000. אופס. בפורום אחר באותה מערכת פורומים הבאג הזה לא קיים, אך במקום זאת יש דיונים תוססים על נושאים כגון ``איזה מוצרי מזון נאגרו יותר מידי``, ``איך יראה העולם בשנת 2100`` וקריאה לאנשים להתעורר כי "אני עדיין לא מוכן להירגע. מישהו בדק דיווחים מפורומים אחרים?"
 
כמה משתתפים אחרים בקבוצות הדיון מוטרדים מאתר חדש, המרכז תביעות משפטיות הקשורות לשנת 2000. נכון לעכשיו, יש באתר 91 תביעות, בינהן תביעה של בית חולים נגד יצרן מרכז המידע שלו שאינו תואם שנת 2000, תביעה של מנהלת בית ספר נגד חברת הביטוח שמכרה "פוליסה יקרה מידיי ומוגזמת" לביטוח נגד בעיות שנת 2000, ומספר פסיקות משפטיות מארה"ב שדחו, ברובן, את דרישות הפיצויים השונות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by