ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הספאם נגמר, אל תבוא מחר 
 
 כן חייל, מה בשבילך?   
 
מערכת חיים ברשת

האם תם לו מעיין הספאם? לחברת הורמל, היצרנית של קציץ הבשר המיתולוגי, נמאס שכולם משתמשים במונח ועכשיו הם התחילו לתבוע את העולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת המזון האמריקאית "הורמל פודס" (Hormel Foods) היא החברה שאחראית לאחד מהמוצרים הנחשבים לנכס צאן ברזל בארה"ב. הורמל היא זו שהביאה לעולם את הספאם, אותו קציץ בשר חזיר מתובל בג'לי די דוחה (המקבילה הלא כשרה ללוף הצה"לי). ובחברה די מעוצבנים על כך שעולם המחשבים אימץ את הסמל המסחרי שלהם ככינוי לדואר הזבל (ע"ע ספאם).

אם עד עתה הסתפקו החבר'ה בהורמל בתלונות וטרוניות, הרי שעכשיו ממש נמאס להם. בחברה החליטו להגיש תביעה כנגד חברת מחשבים המציעה שירות חסימת דוא"ל זבל, בשל השימוש שהחברה עושה במילה ספאם.

הורמל שהיא זו ששיווקה לראשונה את קציץ הבשר שלה תחת השם ספאם, טוענת כי חברת "ספאם ארסט" (Spam Arrest) אשמה בהפרת זכויות על סימן מסחרי.

"הורמל מתנהגת כמו תאגיד של בכיינים והיא ממש צריכה להפסיק עם זה", אמר ברייאן קרטמל, נשיא ויו"ר ספאם ארסט. "ספאם הוא מונח שגור בפי כל שפירושו דואר אלקטרוני מסחרי בלתי מורשה. אפילו הורמל עצמם כותבים באתר האינטרנט שלהם כי הם אינם מתנגדים למונח הסלנג המתאר את הדוא"ל הבלתי מורשה, אלא אך ורק לשימוש בתמונה של המוצר בצירוף עם המונח הזה".

"עשרות חברות וארגונים משתמשים במונח ספאם בשמותיהם החוקיים והמסחריים ואף אחד לא מתבלבל ביניהם לבין מוצר הבשר המשומר של הורמל", הוסיף קרטמל.

"הורמל מאתגרת משפטית בצורה בלתי מוסברת את כל מי שמשתמש במילה ספאם כחלק מסימן ההיכר המסחרי שלו" אמר דרק ניומן, הפרקליט המייצג בנושא את החברה הנתבעת. "ספאם הפך למושג שגור בפי כל בכל רחבי העולם על מנת לתאר דוא"ל מסחרי בלתי מורשה, אף חברה לא יכולה לתבוע סימן מסחרי על מונח גנרי".

התביעה מונחת עתה בפני הוועד המשפטי לסימון-מסחרי במשרד הפטנטים האמריקאי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by