ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סלולר 
סמסונג C-5130: פשוט חברתי 
 
סלולר |
 

גם לסמסונג יש מכשיר פשוט המנסה להתלבש על הטרנד החברתי. הוא כולל ממשק נוח, מגוון פונקציות רחב ונגן מוזיקה טוב, לצד מצלמה בעייתית ותצוגה רחוקה ממושלמת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

מכשיר חדש של סמסונג נכנס אל שוק המכשירים הבסיסיים, ומציע מספר בונוסים מעניינים כמו כפתור להתחברות מהירה לרשתות חברתיות, ממשק בעל התאמה אישית, חיבור לחשבונות דואר אלקטרוני , דפדפן תומך-פלאש ועוד. האם כל זה יספיק לו בשביל לכבוש נתח בתחום הצפוף של המכשירים הפשוטים?

 
 

מחיר ברשת אורנג' : 1,404 ש"ח

 

מחיר נמוך בשוק הפתוח: 1,199 ש"ח

 

יתרונות: מציע מגוון פונקציות, נגן מוזיקה טוב, ממשק נח, ניתן להתאמה אישית

 

חסרונות: תצוגה לא מזהירה, מצלמה לא טובה, דפדפן בררן, חיבור אוזניות לא סטנדרטי

 

ציון סופי: 7.5

 

מבנה: פשוט פלוס

 

דגם ה-GT-C5130 של סמסונג דומה במראהו לרבים מהמכשירים הפשוטים האחרים של החברה ומציג את אותו המבנה הפלסטיקי והעגלגל. הסליידר החדש לא מרשים, אבל גם לא נראה זול מדי וכולל  הפתעה נעימה בדוגמת גב מחוספס התורם הן לאחיזה והן למראה מהודר יותר. משקלו הכולל של המכשרי מאה גרם ובסך הכל קל ונח לשאת אותו, למרות שהוא מעט שמנמן.

 

הסליידר נפתח בקלות ומציג מתחתיו לוח מקשים קמורים ונוחים לשימוש כשכאן, בניגוד לדגמים אחרים, גם ההקלדה על שורת המקשים העליונה, זו הנושקת לחלקו התחתון של הפאנל הפתוח, היא נוחה ונטולת מקדם-היבלות-הגבוה של סליידים אחרים. בצידו האחד של המכשיר ממוקם מקש ווליום ובצידו השני חיבור משולב לטעינה ולאוזניות, מה שאומר שאת האוזניות הרגילות שלכם, בעלות חיבור ה-3.5" , תוכלו לחבר רק עם מתאם - וחבל.

 

בפאנל המכשיר תמצאו את הכפתורים המוכרים המשמשים לקבלת שיחה, ניתוק, כפתור תפריט וכפתור ימני מרגיז המפנה אתכם מהמסך הראשי אל דף המולטימדיה של אורנג' - טריק מרגיז שנקווה שיחלוף במהרה מן העולם. הפאד האמצעי כולל כפתור אישור גדול, כשבנוסף ניתן להגדיר ארבעה קיצורי דרך ליישומים שונים. בסך הכל מבנה חיצוני פונקציונלי שלא מנסה להרשים במיוחד ולשמחתנו לא כולל צרימות יוצאות דופן (חוץ מהכפתור היעודי של אורנג') ומאפשר עבודה קלה ונעימה. מבחינת איכות שיחה אין לנו כל תלונות, וגם אנחנו וגם הצד השני שמענו זה את זה בצורה ברורה.

 
 

ממשק: כמעט כמו אצל הגדולים

למכשיר מסך 2 אינצ' בטכנולוגית TFT ותצוגה של 262 אלף צבעים, נתונים שבשורה התחתונה מספקים תמונה בסיסית שאינה מאוד חדה. המסך הלא מלהיב לא מונע מסמסונג להציע שלל התאמות אישיות כולל ערכות נושא מובנות, ערכות דינמיות (כולל אחת מרגיעה במיוחד המציגה ציפורים נודדות על רקע פסטורלי) ואפשרות לבנית ערכה משלך.

 

העסוקים שבין בעלי המכשיר יוכלו להציג בחזיתו גם לוח שנה והשוס הגדול: שמונה כפתורים הניתנים להתאמה אישית, כולל גישה ישירה לרשתות חברתיות נפוצות כמו פייסבוק ומייספייס ופופולריות פחות כמו פראנדסטר. בנוסף ניתן להגדיר גישה מהירה גם לשירותי גוגל שונים, לפיקאסה ולפליקר ושירותי רשת נוספים, כשהכפתור מהווה בסך הכל קיצור דרך לדפדפן המובנה.

 

דפדפן: באמת שמשתדל

עם כל כך הרבה קיצורי דרך, כדאי לדבר קצת על חווית הגלישה. הדפדפן המובנה מבית Access בהחלט מנסה לפצות על המסך הקטן ומציעה אפשרויות לצפייה על מסך מלא, כמו גם פריסה חכמה לרוחב, אך גם כאן איכות המסך לא עושה טוב לדפי האינטרנט ובמיוחד לתמונות. מלבד זאת, מספר גדול מאוד של אתרים פופולריים לא נתן לנו כלל גישה ובמקום זאת נתקלנו בהודעה מטעם הדפדפן המתריעה כי האתר גדול מדי - ואז הופננו לאחר כבוד אל אתר הבית שלנו.

 

גרסאות אתרים המותאמות למובייל הוצגו בפריסה טובה, כל זאת בהתחשב במגבלות גודל המסך. דפי פייסבוק, למשל, מוצגים בצורה ליניארית וברורה, כל זמן שיש לכם סבלנות לגלול על מנת לראות את כל העדכונים. גם ממשק הג'ימיל הנייד מאפשר מבט טוב בדואר שלכם, אך לא יותר מזה. הגרסה הניידת של יוטיוב מאפשרת - ניחשתם נכון - מבט מוגבל על האתר, אך סרטונים ניתן לראות גם בצורה רוחבית, דבר שמצד אחד מאפשר צפייה נוחה יותר, ממצד שני מדגים שוב את הצג הבעייתי של המכשיר. בסך הכל הדפדפן מתמודד יפה עם רוב מטלות הרשת ובהתחשב בגודל המסך מאפשר חווית גלישה די נוחה. הדבר המרגיז ביותר הוא, כאמור, העובדה כי אתרים מסוימים לא מוצגים כלל.

 

המון פונקציות מחפשות מצלמה

יכולנו לספר על כל האפשרויות המתקדמות של מצלמת ה-1.3 מגפיקסל של המכשיר: יכולנו לספר על האפשרות לבחור בין איזון לבן אוטומטי לידני ועל הפלאש המובנה או על האפקטים שהיא כוללת, ביניהם כאלו המאפשרים להציג תמונה בנגטיב או לצבוע אותה בספיה. יכולנו לדבר על מצב צילום הלילה, אפשרויות צילום המוזייק וצילום הרצף. יכולנו גם לספר על פונקציית העריכה המאפשרת לחתוך תמונות, לסובב אותן וגם להוסיף אפקים של שחור ולבן או ערפול חלקי. יכולנו אבל אין כל טעם, כי המכשיר של סמסונג מספק תמונות חסרות חדות ומטושטשות ששום אפקט לא יציל. גם בתאורה טובה לא הצלחנו לצלם תמונות שלא היו קהות וחסרות חיות, נתונים שבלטו עוד יותר כשהעברנו את התצלומים למסך מחשב.

 

המצלמת מספקת תמונות בגודל מקסימלי של 1280X960  שהוא סביר לכל הדעות, מה שלא ניתן לומר על מצלמת הוידאו המובנית בעלת הרזולוציה המזערית של 144X176. זה מטוס? זו ציפור? מצלמת הוידאו של ה- GT-C5130לא תעזור לכם להבדיל.

 

סמסונג מבינה במוזיקה

נגן המוזיקה של המכשרי דווקא הפתיע אותנו לטובה. כרגיל במכשירים מסוג זה, את כל התמונות והמוזיקה שלכם תאלצו לאכסן על כרטיס חיצוני, אבל את המוזיקה שתשימו שם תוכלו לנגן בקלות ובשלושה סוגי תצוגה שונים, הכוללים אקולייזר או את עטיפת האלבום. הנגן מאפשר יצירת רשימות השמעה משלכם וכולל גם אקולייזר עם כל האפשרויות המוכרות - פופ, רוק, שמיעה בסראונד וכולי. מאפיין נחמד מאפשר להציג את המוזיקה בסרגל כלים על שולחן העבודה, רק חבל שלא ניתן לבצע חיפוש ולהגיע בקלות לשיר מסויים.

 

הספיקר הפנימי - לשמחת נוסעי האוטובוס - חלש ודי מאכזב, אך האוזניות מספקות צליל רם וברור שמסוגל גם להחריש אוזניים. כשהנמכנו חזרה לעוצמת קול סבירה, התפלאנו לגלות צליל טוב נאוד ועשיר שבתוספת האפקטים והאפשרויות של הנגן  סיפק לנו חווית האזנה מהנה בהחלט. המינוס הכי גדול כאן, כאמור, הוא התלות בחיבור המוזר של סמסונג ובצורך לגרור עימנו מתאם (שלא מסופק) במקרה ונרצה להשתמש באוזניות אחרות.

 

מה עוד?

 

סמסונג GT-C5130 מכיל סט כלים בסיסיים שניתן למצוא אצל חלק, אך לא אצל כל מתחריו, כולל ארגונית, חיבור בלוטות', אפשרות להקלטת תזכורות קוליות, קורא RSS , כלי לעריכת תמונות ועוד. כל אלה עובדים בצורה טובה ומציעים ממשקים עניניים, אך דווקא פרט הנראה לנו מהותי עדיין לא תוקן: כמו במכשירים פשוטים אחרים של החברה, גם כאן ניתן לחפש אנשי קשר רק לפי שם פרטי ולא לפי שם משפחה או תווים מאמצע השם, וחבל. המכשיר כולל גם כלי לבדיקת דואר-אלקטרוני התומך גם בהגדרות אבטחה מתקדמות. הוא קל לתפעול ומאפשר גישה נוחה לדואר, אך מי שמעוניין בקישור שוטף אל התיבה שלו יתאכזב, מאחר ופרק הזמן המינימלי לבדיקת דואר עצמאית מצד המכשיר הוא כל חצי שעה - לא מספיק עבור מי שבאמת מחפש מכשיר שישאיר אותו מחובר אל העולם בזמן אמת. בנוסף, המכשיר גם אינו כולל חיבור Wi-Fi.

 

עוד בין הכלים הנחמדים שמציע המכשיר נמצא אפשרות לשיחה מזוייפת במקרה ובן השיח שלכם ממש מעיק, אפשרות לקבלת הודעת SMS במקרה והמכשיר נגנב והותקן בו מכשיר סים שאינו שלכם והגדרת נמענים לשליחת הודעת SOS, שה שתי פונקציות שבהחלט יכולות לקרוץ להורים מודאגים.

 

לסיכום: לא בכל מחיר

ה-GT-C5130 הוא מכשיר פשוט שמבטיח הרבה ובחלק מההיבטים גם מקיים: הממשק שלו נוח, הוא כולל פונקציות שימושיות כמו קיצורי דרך לשרותים פופולריים, אפשרויות להתאמה אישית, ממשק גישה לדואר ונגן מוזיקה טוב. למרבה הצער יש בו גם מספר נקודות חלשות יותר, הבולטות בהן היא הרזולוציה והמסך הפוגעים בהנאת השימוש, הדפדפן הלוקה בחסר והמצלמה, שהיא מהגרועות בהן נתקלנו.

 

בעיה נוספת היא המחיר הגבוה: אורנג' דורשת תמורת המכשיר  1,404 ש"ח, סכום שנראה לנו מופרז מאוד עבור יכולותיו. באותו סדר גודל של מחיר תוכלו למצוא באותה רשת את הסוני-אריקסון נייט, הכולל גם הוא עדכונים שוטפים מפייסבוק ומצלמה טובה יותר. תמורת תוספת של כמה מאות שקלים תוכלו להשיג באורנג' נוקיה 2730 הכולל דפדפן טוב יותר ויציאת אוזניות סטנדרטית.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by