ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
טלפונים סלולריים ישפרו לכם את הזכרון 
 
 
מערכת חיים ברשת

אבל לכן לא. מחקר חדש (!) מצא שגברים שנחשפים לקרינה הנעימה והחמימה של הסלולריים זוכרים טוב יותר לטווח הקצר. ולטווח הארוך? אולי סרטן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סתם, ממש סתם מלעיזים על הקרינה שיוצאת מהטלפונים הסלולריים. אז כן, המחקרים לא ממש יכולים להגיד לנו אם חשיפה מתמשכת לקרינה שלהם תגדל לנו גידול קטן במוח, אבל חשיפה מתמשכת משמעה הטווח הארוך, ואנחנו פה חיים את הרגע. והרגע, לפחות על פי המחקר האחרון שיוצא מאוניברסיטת ברדפורד האנגלית, טלפונים סלולריים משפרים את הזכרון לטווח קצר, אם כי לגברים בלבד.

33 נבדקים ועוד 29 נבדקות הגיעו למעבדות האוניברסיטה. כולם בין הגילאים 18 ו-53, בריאים בגופם, בעלי שמיעה וראייה טובות, ואפילו כולם ימניים (בשימוש שלהם בידיים, לא בהכרח בדעותיהם על סיכוייה של ההודנה). לכולם חולקו מכשירים סלולריים, שחלקם פעילים וחלקם לא, ונתבקשו להצמיד אותם לראשם במשך כרבע שעה.

תוך כדי החשיפה למכשירים, הושמעו לנבדקות והנבדקים הוראות ומילים לשינון. החוקרים מצאו שהגברים שקיבלו מכשיר סלולרי פעיל טעו פחות מגברים עם מכשירים לא פעילים. בקרב הנבדקות לא נמצא הבדל כלשהו.

"הממצאים האלה ייחודיים ככל שאנחנו יודעים", אמרה לאתר Health-News הפרופסור ברנדה קוסטול שהובילה את המחקר, "לפני כן לא טענו כי השפעת הטלפונים הסלולריים תלויית מין."
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by