ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט לא עומדת במילה שלה 
 
 
מערכת חיים ברשת

משפט נוסף בדרך? עוד לא, אבל משרד המשפטים האמריקאי ממש לא מרוצה מהצורה שבה מפרשת מיקרוסופט את תנאי הסכם הפשרה במשפט המונופול המפורסם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד המשפטים האמריקאי אמר ביום חמישי לשופטת פדראלית כי חברת מיקרוסופט עדיין לא עומדת באחד התנאים העיקריים עליהם חתמה בהסכם הפשרה עם הממשל במשפט המונופול המפורסם שנערך נגדה. דווח של אתר wired.

בדיווח לשופטת, מסרו עורכי דין העובדים במשרד כי הם "נותרו מודאגים" לגבי המחיר שמיקרוסופט מתכננת לגבות ממתחריה, על מנת שאלה יוכלו לחזות בחלק מקוד המקור של תוכנת חלונות, סעיף עליו התחייבה בעת הפשרה המפורסמת. (שרבים חשבו שהיא מקלה מדי כבר בעת שנחתמה)

משרד המשפטים אינו מרוצה ממדיניות ותעריפי התמלוגים שמיקרוסופט הציעה לגבות עבור הגישה לקוד המקור הנחוץ ליצרני שרתי מחשבים על מנת לגרום לשרת לפעול כשורה עם מערכת ההפעלה חלונות.

תנאי הרישוי יכולים להיות משמעותיים במיוחד לחברות כמו סאן מיקרוסיסטמז שנאבקת במיקרוסופט בשוק התוכנות לשרתים, אותם מחשבים חזקים המנהלים רשתות מחשבים.

הדיווח לשופטת קולין קולר-קוטלי נועד כדי לשמור את השופטת (אשר חתומה על הסכם הפשרה) מעודכנת בכל הנוגע לצורה בה עומדת מיקרוסופט בהתחייבויות שנטלה על עצמה בהסכם הפשרה.

כחלק מהפשרה הבטיחה מיקרוסופט להוציא רשיונות לקוד המקור ולפרוטוקולים, בתנאים "הגיוניים ובלתי מפלים לרעה". אולם מתחריה של מיקרוסופט, אשר התנגדו נחרצות לפשרה שהושגה, מתלוננים מאז בפני משרד המשפטים כי הרשיונות הם הכל חוץ מ"הגיוניים".
 
 
בחודש אפריל, תחת לחץ מהמשרד, הודיעה מיקרוסופט כי היא הסכימה להקל ולהוריד את מחירי רישוי הקוד למתחרים.

דובר מיקרוסופט, ג'ים דסלר, אמר ביום חמישי כי החברה עומדת בתנאי ההסכם, אולם היא "פתוחה לשקול משוב נוסף מצד הממשל והתעשייה". "אנו עבדנו יחד וערכנו שינויים ראשוניים בתוכנית המורכבת וחסרת התקדים הזו ואנו נמשיך לשתף פעולה" הוסיף דסלר.

משרד המשפטים מסר לשופטת כי תלונות לגבי תנאי הרישוי של מיקרוסופט הושמעו על ידי רוב 18 החברות העצמאיות אשר אמורות היו להנות (על פי ההסכם) מגישה נוחה יותר לקוד.

במשרד מודאגים במיוחד לוודא כי למתחרים של מיקרוסופט תהיה גישה לפרוטוקולים של השרתים כיוון שזהו התנאי (על פי השופטת) הכי מרחיק לכת בהסכם, אשר אמור להחזיר את התחרותיות לענף.

במשרד ציטטו את דעתה של קולר-קוטלי על ההסכם, בו היא אמרה כי הוא עלול להתמוטט אם מיקרוסופט לא תציג תנאי רישוי הגיוניים.

משרד המשפטים הסכים לפשרה שנחתמה בנובמבר 2001, באומרו כי ההגבלים העסקיים בהסכם יוכלו להשיב את התחרות לעסקי התוכנה ולמנוע ממיקרוסופט לעסוק בטקטיקות מונופוליסטיות.

ההסכם, שזכה שנה מאוחר יותר לתמיכתה של קולר-קוטלי, גילה ראיות לכך כי החברה ניצלה לרעה את המונופול שיש לה בתחום מערכות ההפעלה למחשבים ביתיים.

קן ווש, העומד בראש התאחדות תעשיית התוכנה והמידע, אמר כי הוא אינו מופתע כלל מהבעיות בתנאי הרישוי. מבין ארבע החברות שכן הסכימו לרישוי הפרוטוקולים של השרתים, אף אחת אינה מתחרה ישירות במיקרוסופט.

החשיפה של הפרוטוקולים הללו היא חלק קריטי ממה שהממשל טוען שהוא שכה בהסכם הפשרה. עכשיו אנו רואים כי החלק הקריטי של ההסכם לא יוצא לפועל ואינו מספק כל הקלה שהיא לתעשייה", אמר ווש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by