ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ניכוש עשבים 
 
 יש נושאים שהצופה לא מוכן לכסות (מתוך אתר הייד פארק)   
 
עידו רוזנטל

עידו רוזנטל חושב שמה שמרגיז את אנשי הצופה הוא לא הפגיעה במוניטין של העיתון, אלא החשש שבציבור הקוראים שלהם יש כמה עשבים שוטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע האחרון מתחוללת מעין רעידונת אדמה ברשת. יכול להיות שלא שמתם לב אליה משום שהיא נמצאת רק בתחילתה ועד עכשיו כל מה שפורסם בה הוא הפרטים הטכניים: "הצופה" תובע את אתר הייד פארק בגלל תמונות עירום של גולשים שבהם נראה העיתון. הסוגיה המשפטית תתברר בבית המשפט והנושא העיקרי שיעמוד בוודאי במסגרתו הוא יכולת הפיקוח של אנשי הייד פארק על ההודעות שעולות בפורומים שלהם.

במקביל לכך התפתח ויכוח בנוגע לשאלה הבסיסית האם אדם שמצטלם בעירום עם עיתון בעל גוון דתי-לאומי, פוגע בהכרח ברגשות אותו ציבור?. עמיחי יעקבי למשל חושב שמאוד, לעומתו החל הצביק בקמפיין חושפני שמטרתו חיזוק חופש הביטוי והבעת מחאה על דרכו של הצופה לנסות ולרמוס אותו.
 
 
דבר אחד בתביעה של הצופה הבהיר לי שהיא מופרכת מיסודה. מכל הדיווחים תפסה את עיני השורה שאמרה שבאחת התמונות שהועלו במסגרת התביעה ניתן לראות את עיתון הצופה בפח שמאחורי האישה המצולמת. אז הבנתי שלא מדובר באנשים שהצטלמו עם העיתון כדי להכעיס או לפגוע, אלא בסך הכל מדובר באנשים שהחליטו להשתעשע קצת עם מצלמה, ומצאו בבית חתיכת נייר עם כיתוב עברי שתוכיח שהם אכן מכאן.

לפי טענת העיתון מדובר כאן בפגיעה חמורה ברגשותיו של הציבור הדתי-לאומי בישראל ובפגיעה במוניטין של הצופה ושל עורכיו. הרי לא יכול להיות שהאנשים המצולמים הם באמת חלק מקהל הקוראים שלהם, קרוב לוודאי שמדובר כאן במזימה חילונית שנועדה להראות לאלה עם כיפות שאנחנו כאן ואין לנו שום כוונה להיכנע לסחטנות.

התגובה של אנשי הצופה הזכירה מקרים שבהם נתפס רב בישיבה בעבירות מין נגד תלמידיו: התנערות מוחלטת וקריאה שלא להכליל את מעשיו על כל הציבור הדתי. מה שחיזק את הרגשתי עוד יותר, היה דווקא סעיף שלא הופיע בתביעה: במסגרת פורומים בנושאי דת נמתחות ביקורות על פסקי הלכה של גדולי הדור והתורה. הודעות אלה פוגעות הרבה יותר ברגשותיהם של ציבור הגולשים המסורתי מאשר תמונות בפורום שאליו הם לא אמורים להיכנס, אולם אנשי הצופה לא חשבו בכלל להתלונן על ההודעות האלה. למה? הם מ-פ-ח-ד-י-ם.

מפחיד אותם לחשוב שהעירום הציבורי הגיע גם למגזר שלהם, ש"הטומאה המוסרית" היא כבר לא נחלתו הבלעדית של הצד השני ושאובדן הערכים של עם ישראל זה לא רק סיסמה נגד חילונים, אלא משהו שנמצא מאוד קרוב אליהם.

כל ניסיון לקשור את התמונות שהתפרסמו בפורום לרגשותיו של הציבור הדתי הוא נמוך וזול כמו הכובע של נתן שרנסקי. כל מה שניסו אנשי הצופה לעשות כאן הוא לקבור את הראש עמוק עמוק בחול הטובעני בניסיון להוכיח שאצלם במגזר אין עשבים שוטים. התביעה שליוותה את קבירת הראש הזו, מקורה בביריונות דומה לזו של נוער הגבעות.

יהיה הרבה יותר טוב אם במקום לתבוע אתרי אינטרנט, יתחילו אנשי הצופה להבין שהחברה שהם נמצאים בה לא מנותקת ממה שקורה בביצה הישראלית ושגם אם הטלית היא כולה תכלת, היא עדיין גוון של כחול.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by