ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הורגים את כל הפופאפים  

הורגים את כל הפופאפים

 
 
אהוד קינן

חיסול פופאפים שמגיעים מתוכנות, ניהול קבצים בסגנון נורטון, לוח חלופי לחלונות, ומבוך ממכר במיוחד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – NagScreenKiller

 
במקור, תוכנות נועדו לשרת אותנו ולהפוך את השימוש במחשב ליותר קל ונוח. לפעמים מגיעים למצב שמרגישים ממש להפך, שאנחנו עובדים בשביל התוכנות. כל פעם שיוצאת גירסה חדשה, שרוצים להזכיר לנו להירשם או שסתם בא ליוצרי התוכנה לעדכן אותנו בטיפים לא נחוצים, קופץ חלון טורדני, לעיתים אפילו יותר מפרסומות ברשת, וצריך לסגור אותו. בתוכנות מסוימות זה קורה בכל הפעלה יותר מפעם אחת.
 
 
התוכנה הבאה יודעת לפתור את הבעיה בצורה חכמה. ניתן להגדיר בה רשימה של הודעות מציקות לפי מילות מפתח, ולהחליט אם רוצים לסגור את החלון, לסגור את הישום או לדמות לחיצת מקלדת (N למשל בשביל לבחור No). אין צורך בהתקנה, אפשר להוריד, להפעיל ולעבוד ללא הפרעות. ישנו עמוד עזרה באתר הבית.
 
גרסה: 1.1.0
רשיון: חופשי
גודל: 200kB

הורידו כאן
 
 

ניהול קבצים – JExplorer

 
תוכנה שהייתה פופולרית מאוד לניהול קבצים בימי הדוס היא הנורטון קומנדר. היא הייתה מוצלחת מאוד והשתכללה עם הזמן. אם אתם מהמכורים לה ולגרסת החלונות שלה הוינדוס קומנדר, תשמחו לדעת שישנה תוכנה חינמית כמעט זהה.
 
ב-JExplorer ניתן לעבוד על שתי תיקיות במקביל. אפשר להעביר או להעתיק מאחת לשניה ולהשוות בין תוכן של תיקיות למציאת קבצים כפולים. התוכנה משמשת גם כמנהל FTP ומאפשרת העתקה לתיקיות ברשת. כווץ ופתיחה של קבצים בפורמטים ZIP RAR ו-CAB כלולים בפנים. דפדפן מינימלי מוטמע אף הוא בתוכנה וניתן במקביל לשיטוט בקבצים לבדוק דואר או לקרוא חדשות.
 
גרסה: 1.7
רשיון: חופשי
גודל: 2.36mB

הורידו כאן
 

זה כדאי – Clipboard Buddy

 
כל מי שמשתמש בתוכנות ציור וכתבנים שונים מבצע העתקות, גזירות והדבקות על בסיס יומי. בחלונות, כל פעולת גזירה שמבצעים 'דורסת' את הקודמת. אם בא לכם להעתיק מספר תמונות ומספר קטעי טקסט ולשים בחלון אחר, זה יכול לקחת לנצח. אם נתקלתם בבעיה הזאת ואם יש לכם חתימה קבועה שלא בא לכם למצוא כל פעם מחדש הורידו את תוכנת Clipboard Buddy.
 
התוכנה מחליפה את הלוח הרגיל של חלונות ומאפשרת לו לשמור עד עשרים פריטים שונים במקום פריט בודד. הלוח יופעל בכל הפעלה של חלונות וישב במגשית. תוכלו גם לשמור את תכולתו לפני כיבוי המחשב לשימוש בהפעלה הבאה.
 
גרסה: 1.04
רשיון: חופשי
גודל: 5.2mB

הורידו כאן
 

שחקו אותה – Collex Amanda

 
המשחק הבא הוא שילוב מנצח בין מבוכים, טטריס, פקמן ושיעורי חשבון מהתקופה שעוד השתמשו בבדידים. מטרת המשחק היא לשוטט עם כדור ירוק במבוך של משבצות ולאסוף קוביות. זה נשמע קל ומטופש, אבל כאן הכל מתחיל להסתבך. הקוביות ממוספרות ואפשר לאסוף אותם רק על פי סדר מסויים. כל פעם שחושבים שמצליחם להגיע לנקודה מסויימת זה נהייה אף יותר קשה. זאת מכיוון שבכל צעד משתנה כל המסך וכל הקופסאות זזות באותו כיוון.
 
המורכבות גדלה ככל שמתקדמים בשלבים וכדאי לתכנן טוב מאוד את השלב כמעט מהתחלה. חשוב כמובן לא לשכוח שמספר הצעדים הוא מוגבל, וגם אם הוא נראה גבוה, על פי כמות הצעדים שנשארה לכם תקבלו עוד נקודות. אי אפשר להשתולל בשביל לסיים שלב, אם זה מה שתכננתם. למרות כל ההפחדות המשחק נחמד ויכול להעביר שעות של שעמום בזמן שהקאזאה פועלת. אם צלחתם את עשרות השלבים תוכלו להשתמש בעורך שמגיע יחד עם המשחק וליצור שלבים לעצמכם.
 
גרסה: 2.1
רשיון: חופשי
גודל: 888kB

הורידו כאן
 

עדכוני גרסאות

בשורה משמחת למשתמשים הבודדים של מערכת ההפעלה החביבה של אפל: החברה שחררה את הגרסה הראשונה של הדפדפן שלה.

כנראה למפתחים באפל אין זמן מיותר. נגן ה-Quicktime מבית היוצר של ג'ובס יצא בגרסה חדשה עם שינויים קלים מהקודמת.
 
יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? כתבו לנו או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by